Aj keď ste stratili všetko, nestratili ste seba, tak začnite ako víťaz s novým začiatkom

/Aj keď ste stratili všetko, nestratili ste seba, tak začnite ako víťaz s novým začiatkom

Padnúť na samé dno je príliš jednoduché. Postaviť sa z neho je pomerne náročné. Nie sme prorokmi, aby sme v každej situácii vedeli s presnosťou určiť, čo sa stane. Môžeme sa akokoľvek snažiť žiť svoj život zodpovedne sú situácie, ktorých opraty nedržíme v našich rukách. A týchto situácii je naozaj veľmi veľa. Nie je však dôležité, že sa dejú nepríjemné situácie, že sa občas potkneme, či padneme na samé dno. Je dôležité, aby sme v týchto situáciách nestratili samých seba.

Aj keď ste stratili všetko, nestratili ste seba, tak začnite ako víťaz s novým začiatkom.

Každý z nás robíme v živote pochybenia. Neúmyselné, ale aj úmyselné s určitou vypočítavosťou a prospešnosťou pre seba. Je prirodzené, keď človek nemá jasne stanovené hranice, stanovuje a určuje si ich sám. To, o čom si môžeme myslieť, že je pre nás vhodné, prospešné, môže ubližovať tomu druhému. Nemusíme vôbec konať so zlým úmyslom, aby sme druhému ublížili, aby sme vyvolali nepríjemnú situáciu, aby sme urobili niečo, čo nás postaví na okraj. Na okraj blízkych, známych, spoločnosti.

Aj keď ste stratili naozaj všetko, seba ste určite nestratili, keď čítate tieto riadky.

Jedinou cestou, ako sa opätovne zmobilizovať je, oľutovať, prijať, odpustiť a vykročiť opäť ako víťaz. Víťaz, ktorý ostal stáť sám na jednom stupienku, s množstvom skúsenosti, nového poznania a určite s väčšou vnútornou silou, aj keď trochu otrasený.

Sám život je to jediné, čo nám dáva opätovnú možnosť začať ako nový víťaz.

Spracujte citlivo, s pokorou, s úctou k sebe a ku všetkým to, čo sa vám stalo, čo sa udialo, kde ste sa ocitli. Vysporiadajte sa s pocitom, o čo všetko ste prišli, čo ste stratili, čo od vás odišlo. Uvedomte si zároveň, že ak ste prežili, aj keď s polámanou dušou znamená to, že máte pokračovať. Máte pokračovať ako znovuzrodený víťaz a vziať si z danej skúsenosti všetko, čo vás posilní. Všetko, čo posilní vašu myseľ smerom k novým hodnotám, k dobru, k láske, k porozumeniu. Určite si ako víťaz neberte so sebou chuť byť zlým, pomstychtivým, negatívne zmýšľajúcim len preto, že ste sa ocitli v nepríjemnej situácii. Zlo plodí opätovné zlo, boj vyvoláva obranný boj, nenávisť vyvoláva pomstu.

Aj keď ste stratili všetko, nestratili ste seba, tak začnite ako víťaz s novým začiatkom.

Vážte si moment, v ktorom ste možno ostali úplne sami. Je to práve moment, v ktorom môžete začať budovať vlastnú silu, hodnoty, zmysel. Záleží iba od vás, či túto novú šancu využijete.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

ň

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2021-06-04T15:02:06+00:00jún 4th, 2021|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem