Ak nám dá život do cesty prekážku, mali by sme sa spomaliť a spozornieť

/Ak nám dá život do cesty prekážku, mali by sme sa spomaliť a spozornieť

Naháňame sa, utekáme a ženieme sa dopredu v každej oblasti života. Nerozlišujeme, či je niečo pre nás dôležité, podstatné, robíme všetko, čo sa od nás vyžaduje a taktiež, čo si sami prikážeme. Nevieme oddychovať, pretože sami seba presvedčíme, že všetko, čo robíme je nutné robiť.

Sme tak rozbehnutí, že častokrát nevnímame prekážky, ktoré nám život do cesty priniesol len preto, aby sme sa zastavili. Myslíme si, že keď zdoláme prekážky, sme silnejší, múdrejší, schopnejší. Áno, je to pravda, ale v životných prekážkach je ešte jeden, veľmi dôležitý odkaz, a tým je naše spomalenie sa.

Ak nám dá život do cesty prekážku, mali by sme sa spomaliť a spozornieť.

Nie nadarmo vznikajú v našich životoch určité etapy, v ktorých či chceme, či nie, život nám pripraví vedomú a nútenú pauzu. Pauzu od nášho zhonu, naháňania sa. My sa síce na to hneváme, ale v konečnom dôsledku si uvedomíme, že oddych bol to jediné, čo sme v danom momente mali zrealizovať. Možno nie nútenou a menej príjemnou formou, ale inú možnosť sme si nevytvorili.

Nečakajte až na prekážky, ktoré vám chcú naznačiť, že niečo vo svojom živote veľkou rýchlosťou preskakujete, prehliadate.

Spomaľte svoje životné tempo, sústreďte sa vždy na jednu činnosť a kráčajte životom obozretne tak, aby ste čo najpozornejšie vnímali, čo vám môže hroziť, keď sa nespomalíte. Buďte si vedomí toho, že veľkou životnou rýchlosťou si život vychutnáme veľmi rýchlo, s veľmi veľa nárazmi. Spozornite a spomaľte pri každej drobnej životnej prekážke. Chce vám niečo naznačiť, pripomenúť, odkloniť vás od niečoho. Ak veríme tomu, že nič sa nedeje len tak, bez príčiny, za každou prekážkou je ukrytá jej presná príčina. Ak svoje životné tempo nespomalíme, narazíme na ešte väčšiu, možno závažnejšiu prekážku, ktorá nás už naozaj pribrzdí tak, že môžeme mať problém nabrať aspoň naše prirodzené tempo.

Je naozaj dôležité počúvať hlas svojho životného tempa. Nerútiť sa bez zmyslu tam, kde sa rútia všetci. Každý z nás máme moc vlastného života v svojich rukách do veľmi veľkej miery a bolo by škoda, keby sme sa prispôsobovali uponáhľanému tempu druhých len preto, aby sme nevyzerali nezaujímavo. Spomeňte si, čo sa vám naposledy prihodilo, čo bolo pre vás nepríjemné a vy ste sa museli pribrzdiť, spomaliť. Skúste nájsť presnú príčinu toho, čo vám malo toto spomalenie naznačiť. V ktorej oblasti života nerobíte a nekonáte tak, ako by ste mali. V ktorej oblasti života sa potrebujete zmierniť, či úplne odkloniť? Porozmýšľajte a určite prídete na pravú podstatu životnej prekážky, ako len domnienky, že sa vám stalo niečo, čisto náhodne.

Ak nebudeme reagovať na prekážky, budeme opakovane zdolávať tie isté a zápasiť s tými istými nepríjemnými situáciami.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

www.bohatstvomysle.com

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-06-25T07:39:34+00:00jún 25th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem