Ak potrebujete, aby bola vaša myseľ pokojná, sústreďte sa na pokoj

/Ak potrebujete, aby bola vaša myseľ pokojná, sústreďte sa na pokoj

Necítime sa príjemne, máme trápenia, ale neopýtame sa samých seba, čím to je? Nezamýšľame sa nad tým, že prostredie, ľudia, či čokoľvek z vonkajšieho prostredia, nie je fyzicky prípustné v našej mysli, v našom mozgu. To iba my máme možnosť disponovať so všetkým, čo sa nachádza vo vnútri nás. A práve to je našou veľkou devízou. Naše vnútro je výlučne v rukách každého z nás a je veľmi dôležité, ako si ho budeme obhospodarovať. Koľko času venujeme sebe, starostlivosti o seba, svoje vnútro, svoje fyzické aj psychické telo a koľko času a starostlivosti venujeme všetkému okolo nás. Počnúc ľuďmi, hmotnými, či nehmotnými vecami a situáciami.

Ak potrebujete, aby bola vaša myseľ pokojná, sústreďte sa na pokoj.

Buďte k sebe úprimní a efektívni. Berte ohľad na svoj čas, svoju dôstojnosť a dôležitosť. Vždy si pravdivo zadefinujte, čo je za vašou pokazenou náladou a nesnažte sa začať tým, že budete spomínať čokoľvek okolo vás. Skúste sa pozrieť na vaše vnútro zo strany vášho vnútra. Povedzte si, že opäť ste to vy, ktorí ste nezvládli ustrážiť si svoje emócie. Nechali ste sa tak pohltiť situáciou, či druhými do takej miery, že vaše obranné emócie začali reagovať. Reagovať spôsobom, ktorým ste si do svojho vnútra vpustili neželanú situáciu, neželaných ľudí, či okolnosti. To, čo sa odohralo vonku, ste si vpustili do svojho vnútra.

Všetko, čo môžete v jednom okamihu pre vás urobiť je, zmeniť svoje myslenie.

Čokoľvek chcete zmeniť, musí sa prioritne zmeniť vaša myseľ. Prvotná myšlienka musí začať vyrastať vo vašej mysli. Nie náhodne, ako niečo nepodstatné, ale cielene, vedome, ako niečo, čo je veľmi dôležité. Dôležité pre vás, váš vnútorný pokoj, pokojné emócie. Bez toho, aby sme si uvedomili, že za naše vnútorné rozpoloženie si zodpovedáme každý sám, sa nepohneme ďalej. Nikdy sa nenaučíme zvládať náročné a nepríjemné životné situácie spôsobom nám prijateľným. Vždy budeme trpieť, smútiť, strachovať sa. Vždy budeme nervózni, vystresovaní, v napätí, čo pocítime hlavne my, naše zdravie.

Uvoľnite sa. Uvoľnite akékoľvek napätie zo svojej mysle. Uvoľnite ho aj vtedy, keď je situácia naozaj vážna a nepríjemná. Ďaleko efektívnejšie zvládnete čokoľvek, keď bude vaša myseľ pokojná a nie vystresovaná. Aj štvaná zver, keď je vystresovaná je ľahšie manipulovateľná a zvládnuteľná.

Nenechajte sa zmiasť druhými. Nepodľahnite tlaku z náročnosti situácie.

Sústreďte sa na jednu jedinú osobu a tou ste vy. Verte jej, dodajte jej silu, vieru, nádej. Dôverujte tej osobe, ktorá je vám tak blízko. Ktorá pre vás predstavuje váš život, všetko. Tou osobou ste vy a vaša vnútorná sila. Pozbierajte v akejkoľvek nepriaznivej a náročnej situácii všetky svoje pozitívne schopnosti, nech sa rozžiari vaše vnútro svetlom, láskou, silou. Verte si, že naozaj všetko zvládnete. Aj keby to nemalo dopadnúť tak, ako by ste chceli, to neznamená, že to je zle. Nikdy sa na nič nepozerajte, že je to iba zlé, pretože tam nič pozitívne potom nenájdete. Bolo by veľmi jednoduché hodiť flintu do žita a utekať preč. Ostaňte, vytrvajte, buďte silní a verte, že ak si vedome upokojíte svoju myseľ, začnete vidieť spôsobom, ktorý vám odhalí množstvo nových, zaujímavých a pre vás dôležitých skutočností. Práve vnútorný pokoj, pokoj našej mysle v nás vytvorí to najvýpovednejšie ticho. Ticho, v ktorom uvidíme nekonečný zmysel a význam aj tej najnáročnejšej situácie.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-01-18T12:45:55+00:0018 januára, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem