Ak sa vám druhí starajú do života a vy s tým nič neurobíte, je to vaša chyba

/Ak sa vám druhí starajú do života a vy s tým nič neurobíte, je to vaša chyba

Nechajte druhých, aby sa vám starali do života a verte, že to budú robiť. Nie pre váš prospech, ale pre svoj vlastný. Budú to robiť pre pocit dominancie, snahy vás riadiť, nad vami vládnuť. Budú to robiť, pretože potrebujú byť nad niekým v prevahe a myslia si, že ho tak ovládajú. Umožnite niekomu, aby sa staral do vášho života a očakávajte, že bude postupne posúvať hranicu vášho nepohodlia. Vždy, keď ucíti drobnú medzierku, tak pritlačí. Pritlačí, aby sa svojou nevyžiadanou starostlivosťou pretlačil tam, kde potrebuje. Presne tam, odkiaľ bude pri vás bližšie a bude vám dýchať na krk.

Ak sa vám druhí starajú do života a vy s tým nič neurobíte, je to vaša chyba.

Dobrosrdečnosť, milé srdce, otvorenosť, či úprimnosť nás častokrát dovedú k ľuďom, ktorí nenápadne posúvajú hranice svojho pôsobenia. Náš názor je odrazu nepodstatný, pretože ich názor je ten dôležitý. Nemáme možnosť oponovať, presadiť si to svoje, pretože ten druhý už dávno vie, že jeho názor je ten, ktorý bude prioritný. Znamená to, že druhý v podstate potrebuje seba, nie nás. Nás potrebuje iba preto, aby si presadzoval to svoje vlastné a na to potrebuje druhých.

Ak nič neurobíme, druhý si myslí, že sa k nám môže správať spôsobom jemu prirodzeným a nemá pocit, že nám to nevyhovuje. Pokiaľ sme ticho znamená to, že súhlasíme. Pokiaľ druhému oponujeme, druhý naše názory a argumenty odmieta, taktiež neprijíma nás, náš názor. Jednoducho tam, kde je silne dominantná jedna strana, tá druhá je automaticky tlačená do úzadia. Do úzadia druhého. Pokiaľ sa do nás bude druhý človek neustále starať, bude vyžadovať to, aby sme robili, správali sa a poslúchali to, čo on od nás vyžaduje, kde sme my? Kde je je naša dôstojnosť, osobnosť, názory, sloboda? Sami, dobrovoľne ju vkladáme do rúk toho, čo sa do nás stará. Sami sme sa rozhodli hrať hru druhého možno iba preto, že sa nechceme hádať, púšťať sa do konfliktu, rozhnevať druhého. Neustále atakovanie zo strany druhého v nás udržiava a uzatvára nahromadenú energiu, ktorá neprúdi prirodzeným spôsobom. Neprúdi našim vlastným prúdom. Je uzatvorená v obavách pred druhým, nás ničí a druhému vytvára priestor pre jeho dominantnú energiu.

Ak chcete zmeniť spôsob správania sa druhého smerom k vám, nemusíte meniť druhého, ale seba.

Sami pre seba si jednoznačne zadefinujte čo chcete, čo je pre vás dôležité a začnite sa tak voči druhému správať. Zapamätajte si, že máte nárok povedať si svoj vlastný názor, postoj, postreh, máte právo jeho realizácie, máte právo slobodne sa vyjadriť a máte právo vyjadriť sa aj v diskusii s druhým. Máte právo byť tým, kým ste a máte právo brániť sa, keď vám druhí vaše práva uberajú. Máte právo upozorniť druhého, aby sa nestaral do vášho života. Ak to napriek vášmu napomenutiu nerešpektuje znamená to, že nerešpektuje vás, vašu osobu, vaše práva, váš názor. Ak nerešpektuje vás znamená to, že rešpektuje, vidí a hľadí len na seba.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-05-24T07:56:09+00:0024 mája, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem