Ak ste sa ocitli na dne, môžete si odtiaľ vyniesť najkrajšie poznania

/Ak ste sa ocitli na dne, môžete si odtiaľ vyniesť najkrajšie poznania

Občas vlastnou vinou, niekedy nepredvídanými okolnosťami, môžeme sa ocitnúť v neľahkej a pre nás veľmi nepríjemnej situácii. Čo nám ostáva? Čo máme robiť, čoho sa máme chytiť, keď sa nachádzame v najhlbšej udalostnej priepasti, v priepasti na samom dne. Vyčerpaní, dezorientovaní, zničení. Bez chuti, motivácie, svetielka nádeje. Aspoň tak to v aktuálnej situácii vidíme a cítime.

Ak ste sa ocitli na dne, môžete si odtiaľ vyniesť najkrajšie poznania.

Máme dve možnosti. Rezignovať, alebo urobiť všetko pre našu záchranu. Je dôležité čím skôr si to nastaviť vo vlastnej mysli a začať prijímať, oživovať, stotožňovať sa a hlavne veriť vlastnému rozhodnutiu. Práve viera a nádej v to, čo veríme nás v mnohých náročných situáciách pomôže vyniesť na povrch, kde už budeme následne konať. Ak ste sa rozhodli zachrániť sa, v danom momente si nastavte svoju myseľ na vnímanie situácie, ako prínosnej a dôležitej pre vás. Aj keď je situácia veľmi nepríjemná a vaše sily vám dochádzajú, vytvárajte si v mysli pozitívne afirmácie. Nech sú vaše myšlienky, úvahy, možné riešenia v kontexte nevyhnutnosti a dôležitosti situácie a stavu, v ktorom sa nachádzajte.

Na čo zameriate svoju myseľ, to bude oživovať, alebo ničiť vaše vnútro.

Častokrát nájdeme na samom dne nepríjemných situácii to najkrajšie a najhodnotnejšie poznanie. Len ťažko by sme ucítili dôležitosť niečoho významného, keby naša myseľ a životné sily neboli vysilené. Nájsť kúsok vnútornej sily uprostred náročnej situácie nám pomôže vniesť nový rozmer do náročnosti situácie. Pomôže nám preladiť svoju ubolenú myseľ na frekvenciu, v ktorej sa náš pohľad prudko zmení. Naša myseľ sa upokojí, príjme stav, v akom sa nachádzame a my si svojim myslením prestaneme situáciu ešte viac sťažovať. Pochopíme, že sa nachádzame na dne náročnej životne udalosti a pokúsime sa ju prijať, stotožniť sa s ňou a začať v nej nachádzať istotu. Istotu v podobe pevného státia, viery, úsudku. Istoty v podobe spôsobu nášho myslenia, ktoré si nastavíme na hľadanie toho dôležitého a podstatného, prečo sa v danej situácii nachádzame. Môžeme si klásť otázky, prečo sme sa do danej situácie dostali, čo sme nerobili tak, ako sme mali, čomu sa máme v budúcnosti vyvarovať, v čom máme byť obozretnejší a prísnejší na seba? Čo sme podcenili, či zanedbali?

Ten, kto sa ocitne na samom dne svojho života, môže nájsť poznanie, ktoré by v štandardnom spôsobe života nenašiel.

To, či si z nepríjemných životných situácii odnesieme poznanie, záleží on nastavenia vlastnej mysle. Niekto padne na dno a prestáva vnímať realitu. Stráca vieru, ktorú nemal dosť pevnú. Opúšťa vlastnú nádej, ktorej prestal dôverovať. Nastaví si spôsob myslenia na zničujúci, pretože ho nikdy nemal uzdravujúci. Pádom nad dno, stráca seba, pretože nikdy nemal v sebe istotu a dôveru. Pádom na dno nemusíme stratiť nič, práve naopak, môžeme veľa dôležitého a hodnotného získať.

Nezúfajte, aj keď sa práve nenachádzate v nepriaznivej životnej situácii. Urobte všetko pre svoju záchranu a verte, že práve na samom dne, pri zmenenom stave vášho myslenia, keď budete naozaj chcieť, objavíte dôležité poznanie, hodnoty, zmysel a možno aj nové a krajšie smerovanie v živote. Hlavne sa nevzdávajte a keď vyjdete z dna, nikdy nezabudnite na to, ako ste sa tam cítili. Čerpajte z týchto poznaní a šírte svoje poznania ďalej. Vo chvíli, keď zabúdame na dôležité poznania, život nám ich veľmi rád pripomenie a zopakuje.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-08-14T07:35:05+00:0014 augusta, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem