Ako prebieha najjednoduchšia forma manipulácie mysle?

/Ako prebieha najjednoduchšia forma manipulácie mysle?

Pomaly, postupne, nenápadne, zo začiatku príjemne. Najprv sme v očiach druhého geniálni, bez chýb, výnimoční a neskôr prichádza ponižovanie, mentorovanie, trestanie, či podmieňovanie. Manipulátor má vopred prepracovanú sofistikovanú taktiku za účelom dosiahnutia vlastnej prosperity. Manipulátor nerobí niečo pre prospech a dobro druhého. Všetko čo robí, robí so zreteľom pre svoje vlastné výhody. To, že si vybral práve nás za obeť je tým, že vycítil naše slabé miesto, bod našej vnútornej zraniteľnosti. Podľa toho, o čo sa manipulátor snaží, postupne na nás dolieha a pritláča svojimi požiadavkami.

Ako prebieha jednoduchá manipulácie mysle?

Cukor a bič je ideálnym prostriedkom pre manipuláciu našej mysle. Dlhodobým striedaním príjemných a nepríjemných situácii, rozkladá našu myseľ. Striedaním dobra a zla vo forme pripravených situácii, výčitiek, manipulatívnych hier v nás navodzuje pocit nerozhodnosti a toho, že začíname nadobúdať dojem, že chyba je v nás. Že nevieme vlastne čo chceme, strácame sa v našich náladách, striedajúcich sa emóciách, obavách a pochybnostiach. Možno ešte nedávno sme boli silným a rozhodným človekom, ktorý vedel čo chce, stál si za svojim názorom, správal sa podľa neho a išiel si za ním.

Naozaj stačí jeden manipulátor, aby sa z nášho života stalo peklo.

Buďte ostražití na ľudí, ktorí chcú vaše dobro. Buďte nekompromisní k ľuďom, čo vám neumožnia vyjadriť si vlastný názor. A odstrčte bokom ľudí, ktorých emocionálna nestabilita narúša vašu vnútornú stabilitu. Buďte prezieraví k ľuďom, čo na vás názorovo a rozhodnutím tlačia a vyhýbajte sa ľuďom, u ktorých nadobúdate pocit, že ste zlyhali, že ste sklamali, že ste niečo menej, ako druhí. A úplne sa stráňte ľudí, ktorí vo vás vyvolávajú svojou prítomnosťou napätie, stres, strach, obavy. Ktorí svojim vyžarovaním rozosievajú hnev, zúrivosť, skrytú pretvárku a silnú negatívnu energiu.

To, že vás niekto manipuluje viete hneď vycítiť. Cítite ostrý, vytrvalý a energiou nabitý pohľad. Vnímate prekročenie osobnej blízkosti daného človeka., častokrát jeho dotyky. Cítite jeho dych a silu myšlienok. Vaše vnútro vám prezrádza, že niečo nie je v poriadku, avšak váš rozum vám radí niečo druhé. Manipulátor sa vás snaží obaliť zo všetkých strán, aby ste mu neunikli. Ak ucíti, že mu unikáte, začne vás obtáčať svojou neviditeľnou pavučinou a postupne pritláčať. Vyhľadáva vašu blízkosť v akejkoľvek dostupne možnej forme. Začne rozkladať vašu myseľ a jeho myšlienky sa postupne začnú sústreďovať vo vašej mysli. Vytláčajú tie vaše a začínate myslieť jeho spôsobom. Vnímať jeho pohľadom a správať sa podľa jeho prijatých myšlienok.

Vaša myseľ prestáva byť vašou, stáva sa sídlom manipulátora. A práve uchopenie vašej mysle je najdôležitejší zdroj príjmu potravy pre manipulátora. Vaša myseľ odteraz bude patriť jemu. Bude sa s ňou hrať, meniť podľa svojho a odstraňovať z nej ešte posledné zbytky toho, čo v nej bolo vaše. Nevynímajúc to, aby ste zabudli na tých, čo vám boli názormi blízki, nevynímajúc fyzickým vyčerpávaním, postupným úbytkom stravy a odčerpávaním vašich finančných zdrojov, či majetku. Jednoducho to, čo je vaše, bude odteraz slúžiť manipulátorovi.

Prajem vám, aby ste sa nikdy nestali obeťou manipulátora. A ak sa s ním stretnete, nenechajte opantať svoju myseľ tou jeho. Nemeňte nikdy to, čo meniť nechcete len preto, že druhý človek bude na vás naliehať. Robte to, čo viete, že je pre vás správne. A ak sa manipulátor vyskytuje vo vašej blízkosti, vaša istota, odvaha a rozhodnosť v tom, čo chcete a čo nie, ho postupne odradí.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-01-09T16:53:55+00:00január 9th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem