Buďte takým, akým ste, aj vo vzťahu k druhým

/Buďte takým, akým ste, aj vo vzťahu k druhým

Byť iným vo vzťahu a iným mimo vzťahu, nám zaručí dokonalú vnútornú nepohodu. Čím viac pred druhým predstierame, čím viac sa správame odlišne, tým výraznejšie robíme zo seba niečo, čím dlho byť nevydržíme. Prečo máme tendenciu byť iní vo vzťahu a iní, keď sme sami? Prečo sa prehupneme do iného módu v prítomnosti druhých, ako keď sme sami? A je vôbec možné, aby sme boli takí, akými v skutočnosti sme, keď sme v prítomnosti druhých? Skúste si zaspomínať, pri ktorej osobe sa cítite absolútne príjemne. Pri ktorej osobe, či osobách nemusíte nič predstierať, vaše vnútorné pocity nepôsobia disharmonicky a vaša energia je harmonická s energiou druhého?

Ak takúto osobu vedľa seba máte, je to osoba, ktorá žiadnym spôsobom nenarúša váš vnútorný priestor. Akceptuje vás takých, aký ste, bez posudzovania chýb, nedostatkov, či rozdielnosti názorov. A práve akceptácia našej osobnosti zo strany druhého nás robí komfortne cítiacich sa v spoločnosti druhého. Akonáhle spozorujeme a ucítime, že nás druhý v akomkoľvek spôsobe neakceptuje, niečo na nás, z nás, od nás neprijíma, nevie sa s tým stotožniť, naše jemné energetické pole, sa narúša. Cítime neviditeľné vibrácie, ktoré nám rozochvievajú vnútro, pôsobia na emócie, myšlienky a my sa stávame buď podráždenými, slabšími, menejcennými, prípadne agresívnymi, či nervóznymi.

Čím viac neakceptuje druhý našu osobnosť, tým výraznejšie sa vzájomne vzďaľujeme.

Ak druhý žije v predstave, že zmení našu osobnosť a aj sa o to nenápadne pokúša, táto cesta vedie do záhuby akéhokoľvek vzťahu. Nič nie je horšie, ako byť vo vzťahu a necítiť sa slobodne.

Buďte takým, akým ste, aj vo vzťahu k druhým.

Buďte tým, čím chcete byť, aby vás druhý človek spoznal takých, akí ste, nie takých, akých predstierate, že ste. Sami seba dostanete do nepríjemnej situácie a neumožníte druhému, aby vás spoznal. A nielen aby vás spoznal ale, aby sa mohol rozhodnúť, či bude s človekom akým ste, žiť.

Častokrát odchádzame zo vzťahov práve z dôvodov, že nás druhý človek neakceptuje takých, akí sme. A to iba preto, že mi mu to neumožníme. Že sa hráme na lepších, krajších, príjemnejších, tolerantnejších a myslíme si, že nám to dlho vydrží. V akomkoľvek vzťahu buďte k sebe úprimní. Buďte od prvého dňa tým, čím ste. Ak chcete na sebe niečo meniť meňte to iba preto, že to tak chcete vy. Nepredstierajte, cíťte sa tak, ako sa chcete cítiť a čokoľvek potrebujete povedať, povedzte to. Taktiež nechajte rovnaký slobodný priestor pre prejavenie sa osobnosti druhého. Následne, ak vám obom bude vyhovovať to, čo vidíte, cítite, prežívate, potom je váš vzťah vyrovnaný, harmonický a správny.

Nič nie je z dlhodobého pohľadu väčším strateným časom, ako čas strávený  po boku niekoho, s kým nerezonujeme na rovnakej vlnovej dĺžke. S niekým, kto nevie akceptovať našu podstatu, necítime sa pri ňom slobodne a tým, čím sme a čím chceme byť. Ak v takomto vzťahu ste, buď sa môžete začať dokonale pretvarovať a zmierniť tým vonkajšie konflikty, ale o to viac si prehĺbite vnútorné napätie. Účinnejšie však je nevyrovnaný vzťah v dobrom a čo najskôr opustiť a umožniť tak sebe aj druhému nájsť presne to, čo vzájomne hľadáte.

Ak vieme, čo chceme, čo hľadáme, ale taktiež čo nechceme, určite to jedného dňa nájdeme. A budeme sa pri druhom, či druhých cítiť naozaj slobodne a spôsobom nám najprirodzenejším. A nielen my pri druhých, ale aj druhí pri nás. A to iba preto, že sa akceptujeme takí, akí  v skutočnosti sme a chceme byť. Nechávame si vzájomne slobodu bytia.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-05-26T16:29:20+00:00máj 26th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem