Byť v pohode, nie je až také náročné

/Byť v pohode, nie je až také náročné

Neexistuje nič horšie, ako vnútorná nepohoda, nekľud. Môžeme mať všetko na svete, pokiaľ sa vnútorne trápime, je pre nás všetko zbytočné. Pokiaľ je naša myseľ zahltená myšlienkami žiaľu, ľútosti, starostí, strachu, problémov, nikdy si skutočne nevychutnáme všetko to príjemné, čo máme. Neuvidíme skutočnú krásu a prirodzenosť všetkého, čo nás obklopuje. Uvidíme iba tmu, hmlu, smútok, ktorý sme si v mysli vytvorili.

Mať zlú náladu je prirodzené, neostávajte však v tejto nálade dlhší čas. Neostávajte v starostiach, v trápeniach, v pochmúrnych myšlienkach dlhšie, ako je to pre vás únosné. Čím dlhšie si zahltíte myseľ nepohodou, tým účinnejší priestor nepohode vytvárate. Vaša myseľ si postupne začne navykať na vaše negatívne vnímanie sveta a vám sa len veľmi ťažko z tohto deštrukčného vzorca myslenia bude dostávať von. Uvedomte si chvíle, v ktorých ste sa cítili veľmi príjemne. Spomeňte si na okamih, v ktorom bola vaša myseľ bezstarostná, svieža, jasná a ničím nezaťažená. Ak ste takéto príjemné chvíle prežívali kedysi, budete ich vedieť cítiť a zažiť aj dnes.

Ak raz máte v sebe potenciál byť v pohode znamená to, že v pohode viete byť.

Vnútorná nepohoda nás okráda o energiu, radosť, smiech, šťastie, lásku, vnímanie krásy, vychutnávanie si všetkého v sebe a okolo seba. Postupne v nás šíri napätie, stres, chaos. Podlamuje nám nohy, utláča naše sebavedomie a našu osobnosť mení na nervóznu, depresívnu. Narúša náš pozitívny pohľad na seba, čo sa prejavuje v našom prežívaní a správaní. Naše konanie prestáva byť konštruktívne, produktívne, stávame sa apatickí, ľahostajní, povrchní.

Pokiaľ cítime nepohodu, dovtedy neucítime pohodu.

Chcete byť naozaj v pohode? Naštvite sa sami na seba a prikážte nepohode STOP. Sami sa musíte rozhodnúť, ako sa chcete cítiť. Sami si musíte povedať, že sa už ďalej nechcete trápiť. Sami musíte v sebe zmeniť momentálne emócie nepohody na príjemné emócie. Začnite si vytvárať v mysli akékoľvek príjemné myšlienky, začnite sa usmievať, vykonávať činnosti, ktoré máte obľúbené. Robte vedome čokoľvek, len neostávajte v zlej nálade.

Naše nálady sú vytvárané našimi pocitmi, naše pocity sú vytvárané našimi myšlienkami a zmyslami.

Ak naozaj chceme byť v pohode, nikto z vonkajšieho sveta to nezmení, ak si nezmeníme svoj vnútorný svet. To, že niekedy prežívame naozaj náročné  okamihy ešte neznamená, že máme ostať v trápení po celý zbytok života. Prijmite všetko, čo ste zažili doposiaľ a sústreďte sa na to, čo chcete zažívať práve v tomto okamihu. Ak chcete práve teraz začať prežívať pohodu a kľud, majte sa radi, usmejte sa len tak pre seba a nalaďte sa na novú, sviežu frekvenciu vĺn vášho života. Naozaj nemá význam ostávať v nepohode, keď sa môžeme kedykoľvek cítiť tak, ako si to sami zaumienime.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

VIDEO

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-09-22T14:53:29+00:00september 22nd, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem