Byť vnútorne silným znamená, nebyť vnútorne slabým

/Byť vnútorne silným znamená, nebyť vnútorne slabým

Ako môžeme byť silnými osobnosťami? A čo vlastne znamená byť silnou osobnosťou? Byť vnútorne silným znamená, nebyť vnútorne slabým. Nezrútiť sa psychicky, či fyzicky pri menej náročných, ale aj naozaj náročných životných situáciách, či chvíľach. Možno sa teraz pýtate, či je vôbec možné, aby sme boli silnými, pevnými a odolnými osobnosťami, keď život je tak výrazne premenlivý, nestály a prchavý. Príjemné chvíle sa tlesknutím dlaní vystriedajú s menej príjemnými a naša myseľ neustále balansuje medzi jednoduchým a zložitým.

Pokiaľ chceme byť vnútorne silnými, nesmieme byť vnútorne slabými.

Čo znamená byť vnútorne silným?
– Vedieť stáť nohami pevne na zemi.
– Nebáť sa mať vztýčenú a vzpriamenú hlavu v každej životnej situácii.
– Vedieť si povedať svoj názor, aj keby ho ostatní nepochopili.
– Nebáť sa urobiť to, čo práve cítime urobiť.
– Vedieť hovoriť pravdu aj v situáciách, v ktorých by sme išli do rizika.
– Neklamať sám seba, mať sa rád.
– Mať vnútorné istoty.
– Mať pevné názory.
– Vedieť si poplakať, smútiť, ale poznať cestu ako sa zo smútku dostať opäť do pohody.
– Mať silnú a presvedčivú vieru a nádej.

Disponujete  niečím z toho, čo je vymenované vyššie? Ak áno, ste na správnej ceste stať sa silnou osobnosťou.

Určite každému z nás pomôže nevyhovárať sa na druhých, okolnosti, nepriazeň. Tie budú v našom živote vždy prítomné. Človek so silnou osobnosťou každým okamihom pracuje na sebe, svojom osobnostnom raste a posune vpred. Snaží sa nestagnovať, nezlenivieť a to v žiadnej z dôležitých oblastí života.

Byť vnútorne silným človekom nie je vôbec zložité za predpokladu, že naslúchate sebe samému. Nepodliehate davovému, či kolektívnemu mysleniu. Uvažujete a rozhodujete sa sami za seba. Konštruktívne, kriticky, racionálne. Máte jasno sami v sebe, v tom čo chcete, ale hlavne v tom, čo nechcete. Poznáte svoje silné aj slabé stránky a hlavne, máte pevný a neovplyvniteľný charakter.

Byť vnútorne silným človekom nás predurčuje na vnútorne pokojnejší život.

Poznáme princípy, ktorými vieme sami seba ukorigovať, dostať sa do pohody a plávať životom s čo najväčšou prirodzenosťou.

Zapamätajte si jedno:

Ak budeme slabými, rýchlejšie a účinnejšie samých seba zničíme. A to asi nikto z nás nechce. Ako sa hovorí, v prírode prežijú vždy tí najsilnejší jedinci.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-01-17T10:03:35+00:00január 17th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem