Byť zdravo sebavedomý je otázkou nastavenia nášho myslenia

/Byť zdravo sebavedomý je otázkou nastavenia nášho myslenia

Prečo si  mnoho ľudí nedôveruje, sú možno až prehnane skromní, nenápadní a v ústraní? Pritom by mali mať dôvod byť omnoho sebavedomejší a na výslní, ako mnoho ľudí, ktorí majú až neprimerané sebavedomie. Častokrát sú to práve ľudia, ktorí vo svojom živote dosiahli veľmi veľa, sú prínosom pre spoločnosť, okolie a svojich blízkych. Ich život je nenápadný, nekonfliktný a veľmi príkladný. Nemajú však vnútornú potrebu žiariť na oblohe a ponechávajú si svoje šťastie a spokojnosť vo svojom srdci. Veľmi obdivujem a vážim si takýchto ľudí, že ich vnútorná skromnosť im nedovolí sa verejne prezentovať na miestach, kde by mali práve takýto ľudia zažiariť.

Bohužiaľ, práve naopak sme dennodenne atakovaní ľuďmi, s tak prehnaným sebavedomím, bez hlbšieho intelektuálneho a emocionálneho významu, že sa nám môže akurát rozum nad tým zastaviť. Prečo sú ľudia s vyspelou  emocionálnou a intelektuálnou inteligenciou vo veľkej miere nezávislí v dokazovaní, v predvádzaní sa, či iných prehnanému egu zastúpených aktivitách nezávislí.

Ako sa hovorí, čím vyššie ego, tým menší rozum.

Česť výnimkám. Byť zdravo sebavedomý je však v dnešnej spoločnosti veľmi dôležité. Bez primeraného sebavedomia človek len ťažko prerazí a zviditeľní sa vo svete komercie, biznisu a konkurencie.

Ako sa však dopracovať k sebavedomiu, keď sme neboli k nemu vedení?

Byť sebavedomý je otázkou nastavenia nášho myslenia. Ak nám sebavedomie chýba, treba začať účinne pracovať na jeho zdravom vývoji. Chce to vytrvalosť práce s myšlienkami, afirmáciami a sugesciou. Pravidelným tréningom sa môžeme sebavedomiu nielenže naučiť, ale ho začať využívať pre náš prospech.

Byť prehnane skromný v dnešnom svete nie je zdravé. Byť zdravo sebavedomý však prospešné je.

Takže, ako na to?

Zapíšte si všetky vaše úspechy, pozitívne povahové vlastnosti, záujmy, príjemné črty správania, vizáže, obliekania, vyjadrovania, vyžarovania, intelektu, emocionálnej zrelosti, sociálnej obľúbenosti a všetkého, o čom sa domnievate, že vás robí individuálnymi, nenahraditeľnými, výnimočnými a jedinečnými.

Každým dňom sa tomuto zoznamu intenzívne, s chuťou a radosťou venujte. Čítajte si ho nahlas, potichu, pred zrkadlom, pred priateľmi, vašimi blízkymi a nebojte sa kdekoľvek prejaviť sa a pochváliť sa nahlas s vašimi výnimočnými schopnosťami, talentom a pozitívami, ktoré máte. Určite ich máte veľmi veľa. V žiadnom prípade nevenujte pozornosť ľuďom, ktorí intenzívne pracujú na tom, aby vaše už aj tak nízke sebavedomie bolo ešte nižšie. Takýto ľudia sú závistliví a v prípade, ak by ste mali vyššie sebavedomie ako ony, v tom okamihu by sa ich sláva a ego začali strácať.

Nebojte sa byť sami sebou a tým, čím sa naozaj cítite, že ste. Dôverujte si, denne opakujte pozitívne afirmácie k zvýšeniu vášho sebavedomia a verte, že nemáte najmenší dôvod byť šedou myškou niekde v ústraní.

Zasvieťte vo vašom jedinečnom živote vašim svetlom, nech žiaru vášho svetla vidíme všetci.

Čistá, úprimná, jemná a krásna žiara vášho svetla vám nielenže bude dodávať prirodzené a zdravé sebavedomie, ale prežiari a zatlačí do úzadia neprirodzené, výstredné, neúprimné a chaotické žiary silných, neprimerane sebavedomých, primitívnych a gýčových svetiel od ľudí . . .

Nedovoľte, aby prevládal sebavedomý primitivizmus nad zdravým a úprimným sebavedomím, emocionálne a intelektuálne vyspelých ľudí.  

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením, navštívte  náš e-shop s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com 

By |2016-12-10T22:19:47+00:00november 5th, 2016|Blog|1 komentár

Jeden komentár

  1. Anna Podzámska január 22, 2018 v 3:36 pm - Odpovedať

    Cítiť sa sebavedome a prirodzene a tešiť sa zo života každý deň z toho, čo robíme.Každý z nás skrýva v sebe niečo výnimočné Neustále na sebe pracujte a zapisujte si, v čom by ste sa chceli zlepšiť. Cieľ dá vášmu životu opäť smer.

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem