Čerpajte silu z overeného zdroja

/Čerpajte silu z overeného zdroja

Čo pre vás predstavuje vnútorná sila? Kedy sa cítite silnejšími a ktoré momenty vo vašom živote vám vnútornú silu odoberajú? Viete si udržať vo svojej mysli chvíle, v ktorých ste si absolútne verili, mohli sa spoliehať na vlastnú vnútornú pevnosť a stabilitu?

Čerpajte silu z overeného zdroja.

Vždy, keď sa nachádzate v neznámom prostredí, s neznámymi ľuďmi a situáciami, nemáte okolo seba nikoho, komu by ste mohli dôverovať, oprieť sa o neho, či akokoľvek inak sa na niekoho, či niečo spoľahnúť, nezabúdajte na seba. Tá najznámejšia sila by mala byť sústredená práve vo vašej mysli. Sila, ktorá vás zachránila už v mnohých situáciách, pomohla vám nedostať sa do ešte väčších nepríjemnosti a držala vás nad vodou počas náročnosti situácie.

To známe, silné, stabilné a pevné by malo byť zakotvené prioritne v mysli každého z nás.

Sila a istota, ktorá pochádza z ticha našej pokojnej mysle je tou najbezpečnejšou istotou, ktorú máme v sebe. Každý z nás disponuje iba takým vnútorným pokojom, aký si sám pre seba vytvorí. Vnútornú silu, vnútorný pokoj nezískavame z vonkajších skutočností, ten pramení výlučne s toho, akou čistotou, tichom a pokojom disponuje naša myseľ. Len ťažko bude disponovať pokojnou a silnou mysľou niekto, koho správanie je už navonok viditeľne chaotické, dezorientované, nestabilné.

To, čo sa odohráva v našej mysli, odohráva sa vo veľkej miere aj v realite nášho života.

Vytvárajte si stabilné, čisté, vonkajšími okolnosťami nezaťažené vnútorné prostredie. Prostredie vlastnej mysle, ktoré sa vám mnohokrát odvďačí za vašu snahu pokojom, stabilitou, istotou. Nikdy sa nespoliehajte viac na neznáme, ako na známe. Práve to najznámejšie, ktoré najlepšie poznáte by malo byť tým, čo predstavuje pre vás overený zdroj. Zdroj, z ktorého môžete kedykoľvek čerpať nové, energizujúce, pozitívne, silné. Zdroj, ktorý by mal byť prítomný v akejkoľvek chvíli života vo vašej mysli. Zdroj, ktorý predstavuje pre vás pokoj, istotu, silu.

Čerpajte silu z overeného zdroja.

Keď sme smädný, vieme presne, po akom nápoji siahneme. To isté platí aj pri hlade, priateľstvách, práci, čomkoľvek, čo chceme vykonať. Ak sa cítime vnútorne slabými, zraniteľnými, v určitej oblasti vyhoretými, taktiež by sme mali presne vedieť, po akom zdroji siahneme. V náročných situáciách ale nemáme možnosť dlho premýšľať, lavírovať, či budovať si nové zdroje. Mali by sme už dávno mať vybudovaný svoj vnútorný zdroj sily, pevnosti, stability. To, akými myšlienkami svoj vnútorný zdroj živíme, záleží na každom z nás. Na tom, čomu veríme. Naša viera nám dáva silu, ktorá je prítomna v našej mysli, kedykoľvek sa na svoju myseľ obrátime.

Vždy, keď sa cítite unavení, obráťte sa prioritne do seba. Utíšte svoju rozbúrenú myseľ, zúžte jej priestor vnímania do svojho vnútra a prestaňte sa spájať s vonkajšími informáciami, práve ktoré vás znepokojujú. Upokojte svoju myseľ a ucítite svoju obnovenú vnútornú silu. Silu, ktorá je vo vás prítomná kedykoľvek, iba vy sa na ňu málo obraciate.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Vallová Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2023-02-15T12:42:23+00:0015 februára, 2023|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem