Chcete ísť ďalej, ale neviete ako? Bohatstvo Mysle je tu pre Vás

/Chcete ísť ďalej, ale neviete ako? Bohatstvo Mysle je tu pre Vás

S radosťou, s pokorou, s trpezlivosťou, s vytrvalosťou a hlavne s vnútornou chuťou, presvedčením a motiváciou je tu Bohatstvo Mysle pre Vás už piaty rok. Keď vznikal tento projekt, jeho hlavným mottom bolo, odovzdať ľuďom všetky moje, doposiaľ nadobudnuté skúsenosti, pocity, dojmy, postoje, vedomosti, praktické a konkrétne riešenia, naozaj rôznych životných situácii.

Keď som tento projekt zakladala, mojím prvým kritériom bolo, aby som robila niečo, čo vydržím robiť naozaj dlho. Čo vydržím robiť naozaj dlho a za akýchkoľvek podmienok, situácii, okolností. Veľmi dlho som nepremýšľala nad tým, čo by to malo byť. Vedela som, že môj dar, moje vnútorné bohatstvo je v analýze pocitoch, životných situácii, hľadaní účinných, pozitívnych a zmysluplných riešení. Mojim bohatstvom je moja myseľ a myšlienky, ktorých je naozaj veľmi veľa. Zdroj tohto bohatstva je nekonečný, nevyčerpateľný a je pre mňa naozaj jedno, v akej situácii, v akom stave, prostredí, či rozpoložení sa nachádzam.
Aj keď nadovšetko zbožňujem vnútornú aj vonkajšiu pohodu, pokoj mysle, príjemné a estetické prostredie, spozorovala som, že najlepšie pre moju tvorbu, nápady, rady, postrehy, či analýzy slúžia, práve tie najnáročnejšie životné situácie.

A možno práve to je moment, ktorý ma dohnal k tomu, že mám schopnosť nakopnúť seba a prostredníctvom seba možno aj druhých k tomu, aby sa nevzdávali. Aby nezaspali na vavrínoch len preto, že momentálne sa im nedarí, či sa nachádzajú v nepríjemnej životnej situácii.

Ak mám hovoriť sama za seba, môj život bol niekedy naozaj veľmi hektický, napriek tomu, ako som už spomínala, že mám rada pokoj a pohodu. Hektický bol z dôvodov, ktoré som si spôsobila sama, ale aj zo situácii, ktoré vykreoval a priniesol život, či druhí. Bolo toho naozaj veľmi veľa, možno o tom niekedy napíšem, alebo urobím video, ale to vôbec nie je podstatné k tomu, aby som neustále na sebe pracovala.

Každou mojou prácou na sebe sa zdokonaľuje moja myseľ. A keď sa zdokonaľuje moja myseľ znamená to, že nestagnujem a až vtedy som skutočne spokojná.

Som spokojná vtedy, keď nájdem v každej, aj tej najnepríjemnejšej situácii také riešenie, ktoré nielen mne, ale aj druhým prinavráti optimizmus, nádej, pokoj a pohodu do svojej duše. Naozaj niet nad to, keď je naše vnútro vyrovnané, zmierené so všetkým, vnútorne vysporiadané a spokojné.

Môžeme mať čokoľvek na svete, ak vnútorne trpíme, všetko je pre nás zbytočné.

A práve úlohou Bohatstva Mysle je poskytnúť nielen sebe, ale prostredníctvom seba oporu, pohladenie, povzbudenie duše, kvalitné a zmysluplné riešenia, prosperitu v akejkoľvek chvíli života, aj keď niekedy iba duševnú, nové rady, nápady a inšpirácie pri riešení a zvládaní akýchkoľvek životných situácii, naozaj pre všetkých, ktorí to budú potrebovať.

Táto práca, toto poslanie je pre mňa veľmi dôležité a nikdy sa mi nezunuje. Nikdy ma neprestane baviť hľadať v tých najťažších životných chvíľach to najjednoduchšie, najsprávnejšie a najzmysluplnejšie riešenie. Riešenie, ktoré nielen mňa, ale aj druhých povzbudí, naštartuje, posilní a vnútorne upokojí. Riešenie, ktoré nám v konečnom dôsledku prinesie životnú prosperitu.

Kedykoľvek budete mať chuť, čas, potrebu, Bohatstvo Mysle vám ponúka všetko, čo je dôležité pre váš spokojný, vyrovnaný, pohodový život. Ak hovorím všetko, je to preto, že prioritne je dôležitá naša myseľ a to, ako si to v nej nastavíme. Ak naše nastavenie nebude správne, bude negatívne, pesimistické, ustráchané, smutné, nahnevané, slabé, náš život bude zrkadlom týchto pocitov, prežívaní a následne činov. Ak bude naša myseľ nastavená na spôsob samo reparácie, v čo najkratšej dobe opäť nadobudneme svoju silu, chuť, vieru, istotu, stabilitu, vyrovnanosť a vnútorný pokoj.

Čo viac ešte povedať?
Prajem každému z Vás, aby ste sa nesústredili na búrky okolo vás, ale aby ste v tých búrkach mali istotu v sebe samom, vo svojom spôsobe myslenia, správania sa, konania. Aby ste naozaj za každého počasia mali v sebe toho najlepšieho a najvernejšieho priateľa, ktorý si svoj život a pohodu v ňom naozaj váži. Váži si sám seba, má seba rád a nenechá si ničím a nikým ubližovať, ani sebou samým.

S úctou a pokorou ku všetkým čitateľom,

Silvia Macháčková

Autor projektu Bohatstvo Mysle

www.bohatstvomysle.com

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/
By |2020-06-26T08:30:23+00:00jún 26th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem