Choďte za tým, čo je pre vás dôležité

/Choďte za tým, čo je pre vás dôležité

Zamyslite sa nad tým, koľko činností denne vykonávate a vôbec ich vykonávať nemusíte. Koľko zo svojho času venujete veciam, situáciám, ľuďom, pritom nie sú až tak potrebné a dôležité pre vás, váš život. Je sebecké, keď si dovolíme usporiadať si svoj život spôsobom, do ktorého zaradíme hlavne to, čo je príjemné pre nás? Je egoistické, ak si ideme za tým, čo je práve pre nás dôležité a podstatné? Alebo sa máme radšej prispôsobovať druhým, okoliu, situáciám a seba potlačiť na vedľajšiu koľaj?

Choďte za tým, čo je pre vás dôležité.

V niektorých situáciách nám naozaj neostáva nič iné, ako robiť aj to, pre čo by sme sa sami nerozhodli. Je však dôležité vedieť selektovať, čo chceme robiť, čo nie. Je dôležité vyznať sa v tom, čo je pre náš život dôležité, čo nie je. Postupne odbúravať činnosti a aktivity, ktoré nám nič prínosné neponúkajú. Neposúvajú nás smerom, ktorým chceme kráčať.

Vždy majte na zreteli, čo je pre vás dôležité a pri vykonávaní čohokoľvek sa snažte túto dôležitosť v danej činnosti vidieť, či nájsť ju tam. Pokiaľ je to možné, nerobte to, čo vás nebaví, necítite sa pri tom príjemne, neurčuje to zmysel vašej životnej cesty. Čím častejšie za zaoberáme niečím, čo vôbec nie je charakteristické pre nás, tým viac priestoru si odoberáme z toho, čo je pre nás dôležité. Ukrajujeme si z aktivít, ktoré by nás bavili na úkor aktivít, ktoré nám nič nehovoria. Možno iba preto, že to tak chceli druhí a my nevieme odmietnuť.

Robte v živote čo najviac z toho, čo je pre vás dôležité. Dávate tým najavo úctu k svojmu životu. Preukazujete vyšší zmysel života a vážite si seba v kontexte svojho života. Človek, ktorý neustále seba zanedbáva, pokladá na kraj spoločnosti, nenapĺňa si svoje sny, túžby si sám seba neváži. Takýto človek predstiera sám pred sebou, že vykonáva niečo dôležité, potrebné, prospešné. Pokiaľ však seba pokladá na samý koniec, nevenuje sa vlastnému osobnostnému rastu, napĺňaniu vnútorných pocitov, ako môže úprimne vykonávať aktivity v prospech druhých? Ako si môže vážiť druhých, prácu pre druhých, keď nepozná ten pocit sebanaplnenia, seba hodnoty, seba zmyslu?

Len ťažko človek pochopí pocity druhého, keď ich nezažil vo svojom vnútri.

Vážte si svoj život natoľko, aby ste nachádzali zmysel vo všetkom, čo sa rozhodnete vykonávať. Všetko, čo robíte by malo byť prínosom nielen pre druhých, ale aj pre vás. Práve príjemná a pozitívna spätná väzba, by mala byť pre vás hodnotiacim faktorom k tomu, že kráčate životom vlastnými hodnotami, zmyslom a princípmi.

Ak je náš život nenaplnený, len ťažko budeme vedieť napĺňať životy druhých.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-12-11T07:59:46+00:00december 11th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem