Cítiť sa malým a bezradným znamená, strácať v sebe vieru a istotu

/Cítiť sa malým a bezradným znamená, strácať v sebe vieru a istotu

Koľkokrát veríme a koľkokrát sa sklamávame. Sklamávame sa vo svojich pocitoch a v tom, že sme sa opäť dostali do stavu vlastnej bezradnosti. Bezradnosti len preto, že sme sami seba presvedčili, že nevieme, čo máme robiť, nevieme ako ďalej, nevyšlo nám niečo tak, ako by sme chceli, mali sme určité očakávania, ktoré sa nenaplnili.

Cítiť sa malým a bezradným znamená, strácať vieru a istotu.

Kedy sa cítime najmenším a najbezradnejším? Kedy sme tak drobní, že sa strácame v životnom dianí, blúdime myšlienkami, lietame emóciami, búchame so sebou do všetkých strán a nevieme sa spamätať a zastabilizovať? A to všetko iba pre nejaký vnútorný pocit. Pocit, ktorý v nás vznikol na základe niečoho, určitej situácie.

Spúšťačmi našej mizernej nálady sú častokrát vonkajšie okolnosti, ľudia, situácie.

Stačí, ak niečo nie je tak, ako sme si to predstavovali, ale je to ináč, podľa predstáv druhého, či zmeny situácie a my klesáme na duchu a istote. Sami seba dostávame do situácie, v ktorej sa necítime veľmi komfortne a pritom dôvod bol častokrát našou vymyslenou víziou, o ktorej sme si iba nahovárali, aby sa uskutočnila.

Ak náš život stúpa a padá na základe druhých, či vonkajších okolností, naša nálada stúpa a padá podľa toho, ako sa všetko okolo nás vyvíja. Nie podľa nášho vnútorného a pevného nastavenia hodnôt, istôt, sebavedomia.

Ak sa chceme naozaj zbaviť akýchkoľvek pocitov bezradnosti a malosti, nesmieme za žiadnu cenu svoje vnútorné istoty opierať o vonkajšie istoty. Naše vnútorné istoty by mali pre nás predstavovať neotrasiteľnú vieru práve v to naše, jedinečné, čo nepochádza z vonkajšieho sveta. Malo by to predstavovať pevné piliere našej istoty, nádeje a čohokoľvek, čo nás z každej neistej vonkajšej situácie opäť zastabilizuje do pevných vnútorných základov.

Vnútorná istota vzniká našim presvedčením, vierou, zdravým sebavedomím a sebaláskou.

Nemôže sa náš vnútorný svet neustále rúcať. Nemôžeme svoje vnútro vyčerpávať vonkajšími okolnosťami donekonečna. Je naozaj dôležité byť vnútorne silným, pevným, s hlbokým presvedčením v seba, svoju identitu, jedinečnosť a dôležitosť v živote. Každé spochybnenie seba samého nám uberá na vnútornej istote. Nahlodáva naše sebavedomie, lásku, silu, vytrvalosť a spochybňuje zmysel, ktorému veríme. Každé zaváhanie v seba samého nás robí menším, zraniteľnejším, slabším. Oslabuje silu mysle, odolnosť, sústredenosť. Niet horšieho pocitu, ako pocit zraniteľnosti, bezradnosti, slabosti a to len preto, že naša vnútorná sila, sila mysle ochabla a nahradila ju vonkajšia sila, sila zo situácii, ľudí, vonkajších okolností.

Nenechajte sami seba ničím a nikým spochybniť, či zneistiť. Buďte v každej situácii, pri každom človeku tým sebavedomým, stabilným človekom, ktorý si verí, má sa rád, vie, čo chce a hlavne si je vedomý, že nikto a nič nemôže narušiť jeho vnútorné prostredie, ak si ho nenaruší sám.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/
By |2020-06-29T16:40:17+00:00jún 29th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem