Cítiť samotu, neznamená byť sám

/Cítiť samotu, neznamená byť sám

Častokrát nás prepadne pocit samoty, opustenosti, smútku. Cítime sa tak príšerne osamotene, pritom máme okolo seba blízkych ľudí. Ako keby sme nevedeli vnímať a cítiť blízkosť, či prítomnosť druhých. Akoby sme sa uzatvorili do svojho vnútorného sveta a nevpustili si k sebe teplo a lásku druhého.

Cítiť samotu, neznamená byť sám.

Práve naše pocity sú vyjadrením nášho myslenia. To, čo cítime častokrát nie je reálne spojené s tým, čo sa nachádza okolo nás. S tým, čo nás obklopuje. Naše pocity sa s nami dokážu niekedy veľmi nepríjemne zahrávať. Neberú ohľad na to, že máme dostatok všetkého, sme zdraví, máme okolo seba tých najbližších, ale aj keď sme sami. Tým, že naše pocity sú vo veľmi veľkej miere vytvárané našimi myšlienkami, jedinou záchrannou brzdou, aby sme neprepadli pocitom samoty, opustenosti, toho, že nikomu na nás nezáleží je začať vedome premýšľať presne opačným postojom.

V pocitoch samoty sa naučte tieto pocity pretransformovať myšlienkami na pocit vnútornej naplnenosti, pocit pokoja, pohody a krásy prítomnosti. Nesnažte sa za každú cenu obklopovať ľuďmi len preto, že si myslíte, že práve vtedy nebudete pociťovať prázdnotu, samotu. To s tým nemá nič spoločného.

Naučte sa vyplniť si prázdnotu v mysli, plnosťou krásnych myšlienok.

Vypĺňajte si svoju myseľ všetkým, čo vám robí radosť a cítite sa pri tom príjemne. Práve vaša myseľ je tou továrňou, ktorá vám navodzuje pocity samoty. Nič iné. Vždy si uvedomte, že všetko je absolútne v poriadku, pokiaľ je v poriadku vaša  myseľ. A to za akejkoľvek situácie.

My sme tí, ktorí prepadáme panike. My sme tí, ktorí si pripúšťame pocit samoty. My sme tí, ktorých trápi úzkosť, smútok. My sme tí, u ktorých to musíme odstrániť. Nie z vonkajšieho prostredia, ale prioritne zo svojho vnútra.

Vymyslite si svoj vlastný zdroj pozitívnej a príjemnej energie, na ktorý keď napojíte svoju myseľ, vždy bude všetko tak, ako má byť. Tento zdroj môže predstavovať čokoľvek láskavé, dobré, príjemné, v čo veríte. Ak ste silní a unesiete seba samého, môžete to byť iba vy, sami. Vy sami si môžete byť pre seba láskou, silou, vierou, oporou. Samozrejme, každý veríme v niečo iné a čerpáme silu z niečoho iného. Pointa je tá, že vždy musíme poznať zdroj našej sily, viery, lásky. Bez toho sme stratení.

Ak začnete nabudúce pociťovať samotu, opustenosť, pozorujte samých seba, na čo myslíte. Či sa náhodou vaša myseľ až príliš neľutuje, neopúšťa a egoisticky iba hľadá, kto by ju poľutoval, spríjemnil jej chvíle a zaplnil pomyslenú samotu.

Byť sám je veľmi dôležité. Ak nevieme byť sami so sebou, nikdy a nikde sa dlhodobo nebudeme cítiť pohodlne a komfortne.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-01-07T16:45:07+00:00január 7th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem