Čo nás má držať nad hladinou života?

/Čo nás má držať nad hladinou života?

Ak nevieme sami seba udržať a koordinovať životom, prehrali sme. Nikto iný neurobí za nás prácu, ktorú sme dostali ako životný dar, životnú šancu. Napriek tejto možnosti si častokrát svoje životy nevážime, čakáme a spoliehame sa, že nás druhí budú obšťastňovať, robiť spokojnými a myslíme si, že naše životy sú z časti v zodpovednosti v rukách druhých.

Svojprávny, plnoletý človek je zodpovedný výlučne sám za seba. Nikto druhý nezodpovedá a nemá ani právo za takéhoto človeka zodpovedať. Tak prečo tak často pripisujeme stroskotania v našich životoch druhým, miesto seba? Áno, sú situácie, kedy nám práve druhí ľudia, náhodné, či nepriaznivé okolnosti navodia situáciu, ktorá nám život skomplikuje. To nás žiaľ nezbavuje zodpovednosti za prežitie vlastného života.

Čo nás má držať nad hladinou života?

Čo nás má držať nad hladinou života, keď sa nám nedarí? Čo nás má držať nad hladinou života, keď sme stratili tých, ktorých sme mali najradšej? Čo nás má držať nad hladinou života, keď sme chorí, smutní, bez práce, bez peňazí a pod?

Môžeme byť obklopení tými najlepšími ľuďmi na svete, aj tak si nesieme životné bremeno každý sám za seba. Zodpovednosťou každého z nás je zodpovednosť za vlastný život. Obšťastnenie, spríjemnenie chvíľ, putovanie určitým životným časom, či zdieľanie spoločných a pracovných záľub vykonávame v súčinnosti s druhými. Vždy však kráčame svojou cestou v podstate sami. Sami so sebou, svojimi myšlienkami, skúsenosťami, názormi.

Je dôležité mať sám seba rád. Je dôležité vážiť si všetko to príjemné aj menej príjemné, čím disponujeme. Je dôležité zachovávať k sebe úctu a je nevyhnutné mať svoj cieľ, zmysel a smer cesty. Je dôležité byť vnútorne silným človekom a človekom, ktorý vie, čo v živote chce. Taktiež je dôležité byť človekom, ktorý vníma, cíti, vie sa smiať, či plakať. Človekom, ktorý je pevný v názoroch a silný v myšlienkach. Človekom, ktorý má rád a váži si seba, svoj život, všetky možnosti, ktoré v ňom má a prijíma radosti, starosti, výšky aj pády tak, ako prichádzajú. S úsmevom, s pokorou, skromnosťou a hlavne s láskou v srdci.

Naša vnútorná sila je najvyššou silou, ktorá nás má udržať nad hladinou života.

Naša vnútorná sila je silou, ktorá vychádza z nás a môže sa spojiť s ešte väčšou silou Vesmíru, B-oha, Prírody, Energie, či čohokoľvek, v čo uveríme. Naša vnútorná sila je pre nás zdroj lásky, radosti, šťastia a vytvárania zmyslu nášmu životu. Budujte si ju a držte sa jej vždy, keď sa potápate pod hladinu vášho života. Pokiaľ máte vybudovanú kvalitnú a zmysluplnú vnútornú silu na hodnotách, ktoré sú nepominuteľné, táto sila vás bude sprevádzať a držať nad hladinou života až do posledného vydýchnutia, kedy už túto silu v takejto podobe potrebovať nebudeme.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-01-12T19:29:12+00:00január 12th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem