Naša myseľ nám dáva zmysel, alebo ako urobiť svoj život krásnym (E-Book/Kniha)

13.9016.90

Nie je na sklade

Tam, kde nás valcuje okolie, tam nás môže zachrániť vlastné myslenie

Sú situácie, v ktorých si nemôžeme vyberať, či danú situáciu chceme, či nie. Čo si však môžeme vyberať je spôsob myslenia, ktorým budeme danú situáciu spracovávať. Ak sa rozhodneme pre negativistický spôsob myslenia, len ťažko nájdeme v danej situácii niečo prínosné, optimistické. Niečo, čo sa v danej situácii naozaj nachádza. Práve optimistický pohľad na život nás naučí nájsť v každej, aj tej najťažšej životnej situácii jej prínos, svetlú stránku, dôležitosť. Odhalí nám skrytú časť, ktorú by sme za normálnych okolností nevideli. Je však dôležité naučiť sa nespanikáriť, nestresovať sa a nezvalcovať samých seba negatívnym myslením, prostredníctvom ktorého by sme nikdy nezazreli krásu a jasnosť čohokoľvek o čom sme boli presvedčení, že to nemá pre nás žiadny význam.

 

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Názov: Naša myseľ nám dáva zmysel, alebo ako urobiť svoj život krásnym

Kategória: náučný e-book, rozvoj osobnosti

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Grafický dizajn: Daniel Macháček

Počet strán: 138

Copyright © 2021  PhDr. Silvia Macháčková

Sťažujeme sa, že nemáme životný zmysel, pritom sme si ho nevytvorili. Sme životom sklamaní, pretože nevidíme východisko, význam, hĺbku a hlavne zmysel našich každodenných činností, situácii a života, ktorý žijeme. Nikto za nás však nedá nášmu životu to, čo sme povinní mu dať sami. Vymyslite svojim myslením ten najkrajší a najzmysluplnejší životný zmysel, ktorý vás bude sprevádzať životom v príjemných aj v menej príjemných chvíľach. Každý z nás sme jediným, ktorý môže svoj život svojim zmyslom obohatiť, alebo znehodnotiť.

Náš spôsob života sa uberá smerom, ktorý mu určujú naše myšlienky. Ak chceme zmeniť smer nášho života, mali by sme najprv zmeniť obsah svojich myšlienok. Akým spôsobom naprogramujeme našu myseľ, takým sa budeme uberať. Vkladajme do našej mysle vzorce na lásku, zdravie, úspech, šťastie, bohatstvo a naše myšlienky nám tieto vzorce začnú transformovať do nášho prežívania, správania sa a činov, ktoré sa nám prejavia v našom živote. Nečakajte na náhody, začnite používať a spoliehať sa na svoju myseľ a skladajte si život práve z tých vašich správnych myšlienok. Prajem vám príjemné a motivujúce čítanie.

Venuje sa problematike efektívneho využívania myslenia. Pomáha ľuďom nachádzať východisko zo zložitých životných situácií. Učí ľudí k plnohodnotnému využívaniu pozitívneho myslenia, ako spôsobu na zvládanie náročných a stresových situácii. Zaoberá sa problematikou interpersonálneho myslenia a kolektívneho myslenia. Dlhodobo sa venuje problematike myslenia, vnímania detí a mladistvých, spôsobom vplyvu rodičovskej výchovy na rozvoj osobnosti dieťaťa, či výchove v multikultúrnych rodinách.

ÚRYVKY Z KNIHY

Ďalšie informácie

Forma Knihy

Tlačená Kniha, Elektronická Kniha v PDF Formáte (E-Book)

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem