Radšej myslieť s optimizmom, ako byť stále naštvaný (E-Book/Kniha)

11.9014.90

Nie je na sklade

Tam, kde nás valcuje okolie, tam nás môže zachrániť vlastné myslenie

Sú situácie, v ktorých si nemôžeme vyberať, či danú situáciu chceme, či nie. Čo si však môžeme vyberať je spôsob myslenia, ktorým budeme danú situáciu spracovávať. Ak sa rozhodneme pre negativistický spôsob myslenia, len ťažko nájdeme v danej situácii niečo prínosné, optimistické. Niečo, čo sa v danej situácii naozaj nachádza. Práve optimistický pohľad na život nás naučí nájsť v každej, aj tej najťažšej životnej situácii jej prínos, svetlú stránku, dôležitosť. Odhalí nám skrytú časť, ktorú by sme za normálnych okolností nevideli. Je však dôležité naučiť sa nespanikáriť, nestresovať sa a nezvalcovať samých seba negatívnym myslením, prostredníctvom ktorého by sme nikdy nezazreli krásu a jasnosť čohokoľvek o čom sme boli presvedčení, že to nemá pre nás žiadny význam.

 

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Názov: Radšej myslieť s optimizmom, ako byť stále naštvaný

Kategória: náučný e-book, rozvoj osobnosti

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Grafický dizajn: Daniel Macháček

Počet strán: 104

Copyright © 2020  PhDr. Silvia Macháčková

K čomu nám prospeje, keď budeme na nepríjemné situácie reagovať podráždene? Myslíte si, že negatívnym spôsobom myslenia dosiahneme pozitívny výsledok? Nič horšie nemôžeme pre seba urobiť, ako sa nechať vtiahnuť do myslenia negatívnych a pesimistických ľudí. Čím jasnejší, pohodovejší a optimistickejší bude spôsob nášho myslenia, tým príjemnejšia bude cesta našim životom. Čo iné môže byť pre nás väčším požehnaním, ako nájsť vo svojej mysli za akýchkoľvek okolností vnútornú pohodu.

Náš spôsob života sa uberá smerom, ktorý mu určujú naše myšlienky. Ak chceme zmeniť smer nášho života, mali by sme najprv zmeniť obsah svojich myšlienok. Akým spôsobom naprogramujeme našu myseľ, takým sa budeme uberať. Vkladajme do našej mysle vzorce na lásku, zdravie, úspech, šťastie, bohatstvo a naše myšlienky nám tieto vzorce začnú transformovať do nášho prežívania, správania sa a činov, ktoré sa nám prejavia v našom živote. Nečakajte na náhody, začnite používať a spoliehať sa na svoju myseľ a skladajte si život práve z tých vašich správnych myšlienok. Prajem vám príjemné a motivujúce čítanie.

Venuje sa problematike efektívneho využívania myslenia. Pomáha ľuďom nachádzať východisko zo zložitých životných situácií. Učí ľudí k plnohodnotnému využívaniu pozitívneho myslenia, ako spôsobu na zvládanie náročných a stresových situácii. Zaoberá sa problematikou interpersonálneho myslenia a kolektívneho myslenia. Dlhodobo sa venuje problematike myslenia, vnímania detí a mladistvých, spôsobom vplyvu rodičovskej výchovy na rozvoj osobnosti dieťaťa, či výchove v multikultúrnych rodinách.

ÚRYVKY Z KNIHY

Ďalšie informácie

Forma Knihy

Tlačená Kniha, Elektronická Kniha v PDF Formáte (E-Book)

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem