Emócie oživujú naše myšlienky

/Emócie oživujú naše myšlienky

Myšlienky bez prítomnosti emócii sú ako informácie, ktoré sme iba zaregistrovali. Pokiaľ nechceme prežívať informácie z myšlienok, či akéhokoľvek prijímaného informačného obsahu, sme nútení sa naučiť oddeľovať emócie, od myšlienkového obsahu. Nenechať svoju myseľ prúdu rôznorodých emócii len preto, že naša myseľ zachytáva informačný obsah, ktorý v nás tieto emócie spúšťa.

Emócie oživujú naše myšlienky a práve to je častou príčinou našich nežiadúcich nálad.

Každá myšlienka má v našej mysli špecifické miesto a na základe nastavenia spôsobu nášho myslenia v nás spúšťajú príjemné, či menej príjemné emócie. Emócie lásky, šťastia, spokojnosti, radosti, ale aj strachu, smútku, hnevu a pod. Čím viac sme emotívni, tým výraznejšie ovplyvňujú naše myšlienky naše vnútorné rozpoloženie. Čo samozrejme nie je veľmi dobré, keď sa naše nálady striedajú z vysokých na nízke a opačne. Žijeme v náladových výkyvoch a sami seba vyčerpávame.

Čo urobiť, aby naše myšlienky nevplývali neprimeraným spôsobom na naše emócie?

Akýkoľvek informačný obsah, ktorý sme zachytili, prípadne sme si ho sami v mysli vygenerovali prestáva ožívať, keď si vieme ovládať svoje emócie a vnútorné prežívanie. Ak sa naučíme nezapájať do hodnotenia svoje emócie, začneme hodnotiť konštruktívne, racionálne, pragmaticky a vtedy naše emócie dostávajú červenú. Možno bude naše vnútorné prežívanie suchopádnejšie, ale nebudeme v sebe živiť nežiadúce, či neprimerané emócie z každej informácie, ktorú naša myseľ zachytí.

Vedome vkladajte emócie do myšlienok o ktorých viete, že sú príjemné, povzbudzujúce, liečivé.

Práve liečivé myšlienky blahodarne pôsobia na našu dušu, charakter, život a pozitívne ovplyvňujú aj životy druhých. Ak viete, že sa budete musieť zaoberať nepríjemnými situáciami, z čoho vyplýva nepríjemný myšlienkový obsah, vedome sa rozhodnite, že nebudete vkladať do vášho prežívania deštrukčné emócie. Vedome sa rozhodnite neživiť a nepripravovať úrodnú pôdu pre nepríjemné informácie. Ak sa vám podarí, vytvorte v mysli úrodnú pôdu z príjemných emócii tak, že sa naučíte prijať akýkoľvek informačný obsah spôsobom vám prijateľným.

Nepripisujte čomukoľvek neprijateľné a zraňujúce prívlastky, práve ktoré selektujú vaše informácie na dobré, či zlé. Aj keď sú naozaj zlé verte im, že tieto informácie sú fakt, realita, ktorá je dôležitá, aby ste ju vedeli prijať, spracovať čo najúčinnejšie a pozitívne z nej čerpať v budúcnosti.

Naozaj nemá význam živiť svoje myšlienky negatívnymi a zraňujúcimi emóciami. Ešte viac sami sebe škodíme, motáme sa v niečom, čo nemá východisko a vôbec nič tým nevyriešime, ani nezískame. Ak chceme získať z nepriaznivých situácii čo najviac pozitívneho, naša myseľ musí niečo pozitívne začať hľadať a vedome kreovať. Iba tak si navodíme príjemnú a povzbudzujúcu emocionálnu energiu aj v tých menej príjemných informačných obsahoch.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-29T11:07:10+00:00júl 29th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem