Keď je naša myseľ podráždená, nemôžeme sa cítiť pokojne

/Keď je naša myseľ podráždená, nemôžeme sa cítiť pokojne

Keď sme podráždení je to len preto, že naša myseľ nie je kľudná. Keď sme podráždení, naša myseľ je podráždená.

Prečo?

Pretože sme sa prestali ovládať. Prestali sme sa kontrolovať, mať dohľad nad sebou, svojim prežívaním a správaním sa. Opustili sme zdroj svojho vyššieho dobra, lásky, nehy. Opustili sme sami seba, svoju pohodu, kľud a vyvážený stav mysle.

Prečo?

Možno z pohodlnosti, z únavy, dlhodobej vyčerpanosti, cholerického temperamentu, či nahnevanosti.

Nech by mala naša myseľ dôvod byť podráždená akýkoľvek, iba od nás záleží, či sa upokojí.

Iba od nás záleží, kedy sa opäť rozhodneme prevziať opraty nad prílišným emocionálnym úletom našej mysle a svoje myšlienky si vedome začneme pribrzďovať. Kto iný má prístup do našej mysle? Kto iný koriguje a ovláda naše vnútorné rozpoloženie? Kto iný, keď nie my sami si zodpovedáme za naše nálady, emocionálne stavy a psychické rozpoloženia? Ak si myslíme, že druhí, či situácie okolo nás, tak sa nám nikdy nepodarí ostať pokojnými v naozaj rôznych životných situáciách.

Pokiaľ pripisujeme moc a zodpovednosť za našu vlastnú vnútornú rozpoloženosť druhým, či situáciám okolo nás, dovtedy budeme kedykoľvek a akokoľvek dlho a intenzívne podráždení, sklamaní, sklesnutí, či inak znepríjemnení.

Keď je naša myseľ podráždená, nemôžeme sa cítiť pokojne.

Naozaj sa náš život kreuje, vytvára, vníma a prežíva pomocou našej mysle. Ak si uvedomíme, koľko ľudí sa v živote ocitlo a prešlo si naozaj nepríjemnými situáciami a vy sa ich opýtate, ako vydržali, ako prežili a zdolali toľké utrpenie? Odpoveď je jednoznačná. Vierou, nádejou, láskou, odpustením.

Nedá sa byť nahnevaným, podráždeným a myslieť si, že sa budeme cítiť príjemne. Podráždenosťou si živíme ešte viac podráždenosť, ktorá sa následne zintenzívňuje. Ak sa jej nezbavíme, vybuchneme, skolabujeme, zdravotne sa odpíšeme. Ak to nechceme, neostáva nám nič iné, ako začať pracovať na sebe samom. Na spôsobe svojho myslenia a s ním spojeného uvedomovania si svojich nálad, emócii, vnútorného rozpoloženia a toho, ako prijímame a spracovávame situácie, ktoré sa v našom živote dejú.

Upokojte svoju myseľ a upokojí sa všetko okolo vás.

To je jediným vzorcom na nervové nezrútenie sa a to doslovne, nech sa nachádzate v akejkoľvek náročnej situácii. Iba s pokojnou mysľou opäť nájdete vnútorný pokoj. A ten naozaj stojí za to.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-25T10:43:57+00:00júl 25th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem