Keď padá dážď, nepremýšľajte, kedy bude svietiť slnko, prijmite jeho aktuálnu dôležitosť

/Keď padá dážď, nepremýšľajte, kedy bude svietiť slnko, prijmite jeho aktuálnu dôležitosť

Prijmite dôležitosť akejkoľvek situácie. Prijmite aktuálny fakt, ktorý sa vám deje a premýšľajte nad jeho dôležitosťou. Vždy, keď sa nachádzate v centre diania akejkoľvek situácie, vychutnajte si jej prítomnosť. Neuponáhľajte svoju myseľ v napredovaní za tým, že čakáte, aby čokoľvek skončilo. Častokrát sa sústreďujeme na blízku budúcnosť len preto, že nie sme spokojní s tým, čo sa nám aktuálne deje a prajeme si, aby sa to rýchlo skončilo a nastalo niečo nové, lepšie.

Každá situácia, ktorá je súčasťou nášho života, preveruje náš aktuálny stav v prítomnosti. Preveruje našu odolnosť, psychiku, materiálnu, praktickú a racionálnu pripravenosť nás, v kontexte aktuálnej prítomnosti. Nás, v kontexte danej situácie. Každá situácia preverí to, ako sme sa doposiaľ pripravovali a starali o seba, svoju vnútornú silu, dôstojnosť, pokoru, ale aj materiálne statky. V danej situácii by sme mali presne vedieť, čo je správne urobiť. Niekedy tým najsprávnejším je vnímať, pozorovať, prijímať to, čo sa nám deje. V tichosti pozorovať svoju silu, vieru, odvahu. Oživiť svoju lásku a nádej, že nič sa v našom živote nedeje náhodne a zbytočne. To iba my sa tvárime nedočkavo, nahnevane, netrpezlivo a myslíme si, že to, čo sa deje, je pre nás nespravodlivé.

Tak, ako je pre nás dôležité príjemné, tak je dôležité aj menej príjemné.

Žite čo najviac zodpovedne a následne už len vnímajte, keď vám príde do života aj menej príjemná situácia. Verte, že situácia vás výlučne formuje, mení, pretvára k vyšším a zmysluplnejším hodnotám vo vašom živote a následného šírenia, prostredníctvom vášho života.

Aj keď ste si nepriali dážď verte, že dážď je veľmi dôležitý a nepremárnite čas jeho prítomnosti na znechutenie si daných chvíľ. Majte jasnú, otvorenú myseľ a premýšľajte, čím všetkým je pre vás a všetko okolo vás dážď dôležitý. Využite čas menej príjemného počasia na čas trávený inými, zmysluplnými činnosťami a nastavte si myseľ na možnosť, robiť niečo iné. Nepremárnite čas čakaním, kým zasvieti slnko. Slnko zasvieti a vy opäť budete nespokojní, pretože môže svietiť príliš dlho a silno a vám bude chýbať dážď.

Všetko v našom živote má svoj význam a príčinu.

Naslúchajte tichu príčinám nášho aktuálneho diania. Nevytvárajte si v sebe a okolo seba prílišný hluk len tým, že bojujete a neviete sa vyrovnať s aktuálnou prítomnosťou. Upokojte svoju myseľ a pozorujte, ako sa všetko okolo vás upokojí. Naslúchajte dôležitosti prítomného diania a napriek jej náročnosti sa pokúste ostať pokojní. Nebojujte vo svojom živote sami so sebou. To najlepšie, čo môžete pre svoj pokoj urobiť je, upokojiť svoju rozrušenú myseľ.

Keď padá dážď, nepremýšľajte, kedy bude svietiť slnko, prijmite jeho aktuálnu dôležitosť.

Nepremárnite svoj čas v prítomnosti. S tichým úsmevom na tvári, s pokorou a s láskou v srdci si vychutnávajte svoj život a tešte sa, že máte dar života.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/365-pohodovych-dni-e-book-kniha/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-08-05T20:19:32+00:005 augusta, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem