Keď sme stratili zmysel života, asi nebol ten správny

/Keď sme stratili zmysel života, asi nebol ten správny

Ľahko sa hovorí, ťažšie sa vykonáva. Ale aj tak nám nič iné neostáva. Ak stratíme zmysel svojho života, neostáva nám nič iné, ako si vymyslieť nový zmysel. Ak sme stratili zmysel svojho života, niečo nebolo správne. Nebolo správne niečo, čo sme dokázali stratiť a my sme ostali. Nemôžeme predsa my ostať a stratiť pritom to najdôležitejšie, čím je zmysel nášho života.

Zmysel nášho života je oporou a istotou nášho života.

Zmysel nášho života, nemôže len tak padať na základe vonkajších okolností. Zmysel života, ktorý sme stratili, nebol postavený na hlbokých, nekonečných, nehmatateľných základoch. Základy nášho zmyslu, by nemali podliehať nikomu a ničomu. Mali by byť pevné, nekonečné a hlboko späté s nami. S našou podstatou, silou, vierou.

Ak ste z určitého dôvodu stratili zmysel života vzchopte sa. Uvedomte si, že jedinou cestou k opätovnému zmyslu ste vy, sami. Vy ste tým zmyslom, tou istotou, hodnotou. Vy ste všetkým vo svojom živote. Ste oporou pre seba, pre druhých. Ste povzbudením pre seba, aj pre druhým. Ste vzácnym človekom pre seba, aj pre druhých. Musíte to však tak cítiť. Musíte cítiť jedinečnosť a význam samých seba, v kontexte vlastného života, ale aj života druhých. Musíte si veriť, veriť svojim istotám, sile, významu.

Keď ste stratili zmysel života, asi nebol správny.

Ak príliš dlho pre niečo smútime, sme k tomu veľmi citovo pripútaní. Nie je správne emočne príliš silno na niečom lipnúť. Hlavne na niečom, čo je pominuteľné. Prílišným citovým lipnutím nadobúdame pocit, že sme vlastníkmi niečoho, niekoho a patrí nám to. Nám však patrí iba naša vlastná osoba. Osoba seba samého, o ktorú sme povinní sa čo najlepšie starať.

Ak sme stratili zmysel života, mali by sme sa zamyslieť, či nebol klamlivý, prchavý. Či to bol ten skutočný zmysel, alebo iba niečo, čo malo byť súčasťou nášho života po určitý čas. Čas presne stanovený, čas na osobnostný rozvoj, prevedenie časťou života, iný náhľad a pod. Nesmúťte za tým, čo od vás odišlo, rozplynulo sa, nie je. Nesmúťte za ničím, čo dobrovoľne od vás odišlo, či zmenilo formu, podobu. Prijmite skutočnosť slobody, premenlivosti a nestálosti všetkého. Nie je našou chybou, keď od nás niečo odíde. Keď odíde od nás náš zmysel života. Našou chybou však je, že práve niečo pominuteľné predstavovalo náš najväčší zmysel života.

To, čo je pre nás a náš život najhodnotnejšie by malo byť stále s nami, v nás, pri nás a sprevádzať nás po celý svoj život. To, čo je pre nás najväčšia hodnota, dar života, má byť s nami späté nekonečne dlhý čas. Náš zmysel života má byť pre nás sám život, životný dar pre každého z nás. Každý z nás sa máme starať o seba najlepšie, ako sme schopní. Iba tým preukážeme úctu k sebe, ku svojmu životu a ku všetkému, čo nás ním sprevádza.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-21T20:01:38+00:00júl 21st, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem