Keď vám dá život stopku, je čas zastaviť sa

/Keď vám dá život stopku, je čas zastaviť sa

V mnohých situáciách sme dostali jasne najavo, aby sme spomalili, či zastavili sa. Mnoho situácii sa nám v živote deje len preto, aby nás na niečo upozornili. Častokrát sa skrýva za upozornením zastavenie sa. Zastavenie nás, nášho životného tempa, spôsobu života, či absolútny odklon od toho, čo robíme, kam smerujeme, ako žijeme. Taktiež nám život nastavuje zreteľnú stopku pri situáciách, ktoré nemáme vykonávať, nemáme sa do nich púšťať a my neposlúchneme. Neposlúchneme seba, svoju intuíciu, nepriaznivé okolnosti a dianie okolo, ktoré nám jasne vypovedá o tom, prečo sa nám niečo nedarí. Buď budeme tvrdohlaví, nebudeme brať ohľad na nič, pôjdeme si za svojim, čo aj tak vyústi do nepriaznivých okolností pre nás.

Keď vám dá život stopku, je čas zastaviť sa.

Keď neuposlúchneme teraz, keď cítime, že niečo nie je správne, život nám dá do cesty ešte niečo väčšie. Väčšie, náročnejšie a dovtedy, kým si sami uvedomíme, že máme prestať. Prestať s niečím, niečo začať robiť ináč, alebo niečo úplne prestať robiť. Jednoducho si dať stop, pauzu, oddych a nerútiť sa smerom, ktorý sa nám neustále odkláňa. Nie všetko to, čo by sme chceli, je pre nás v živote nachystané. Môže byť však pre nás nachystaná situácia, v ktorej sa naučíme zmieriť a prijať aj to, že v niektorých situáciách naozaj nemusíme nič robiť. Nemusíme sa hrať na takých, ktorí všetko zvládnu. Nemusíme vyhovieť požiadavkám druhých, keď cítime, že si treba oddýchnuť. Čo by sme však mali, je brať ohľad práve na seba a hlavne v čase, ktorý nám jasne naznačuje, že sa máme zastaviť.

Nechcite všetko naraz, veľa a rýchlo. Upokojte svoju myseľ a dajte sa do rovnováhy.

Ak žijeme príliš rýchle a náročné životné tempo, rútime sa a v tej rýchlosti nespozorujeme, aké riziká nám hrozia. V rýchlosti nevnímame, že nie je niečo v poriadku. Neuvedomujeme si, že sa rútime niekde, kde to pre nás nie je vhodné. Rútime sa, pretože nezastavíme, bojíme sa vybočiť, vystúpiť z rozbehnutého. Nevieme, čo ďalej, kto by za nás dokončil to, čo sme rozbehli.

V niektorých životných chvíľach je však veľmi dôležité odísť.

Je dôležité zastaviť sa a prehodnotiť to, čo žijeme, čo robíme. Ak nám náš vnútorný hlas hovorí, že máme ubrať, mali by sme byť obozretní. Aj v tej najväčšej rýchlosti, by sme mali postupne začať zastavovať. Uberať z naloženého a pomaly zastaviť. Vždy, keď sa rútime prílišnou rýchlosťou, strácame a zanechávame okolo seba aj to, čo by v našom živote malo ostať. Nevidíme to, neuvedomujeme si to, pretože naša rýchlosť nabrala nekontrolovateľný rozmer. Nečakajte, až opakovane narazíte. Sami pribrzdite, uvedomujte si, kde ostala rovnováha vás a vášho života? Kde ste vy, ako a čo cítite? Prečo necítite vnútornú pohodu, vyrovnanosť a spokojnosť? Na čo dôležité ste v tej rýchlosti zabudli? Na seba, utíšenie sa, vnútorné istoty, jednoduchosť a podstatu vášho žitia? Zastavte sa a v tichu svojej mysle pozorujte, prečo vám do života prichádzajú práve také situácie, ktoré vás chcú cielene pribrzdiť.

Keď vám dá život stopku, je čas zastaviť sa a pravdivo si odpovedať na všetko, čo ste pred sebou a v sebe tlačili.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-01-24T12:11:11+00:0024 januára, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem