Keď vám dochádzajú sily, sústreďte sa na ich obnovu

/Keď vám dochádzajú sily, sústreďte sa na ich obnovu

Nehádžte polená pod nohy druhým, neplytvajte slovami, nestrácajte čas obviňovaním druhých hlavne vtedy, keď sami máte málo síl. Šetrite si to mále pre seba a sústreďte sa na to, aby vaše sily od vás neodchádzali.

Keď vám dochádzajú sily, sústreďte sa na ich obnovu.

Vždy, keď slabnete, pýtajte sa samých seba, čím to je. Čím to je, že sa vaše sily pod ťarchou ochorenia, situácie, ľudí, či čohokoľvek začínajú strácať. Čo robíte nesprávne? Čo zo seba plytváte nadmieru a naopak, čoho máte nedostatok, čo potrebujete? Vždy, keď vám dochádzajú sily, neuspokojte sa s tým, ale sústreďte všetko vo svojej mysli k tomu, aby sa vaše sily začali obnovovať.

Nechajte druhých, hlavne v negatívnom svetle. Nestarajte sa do vecí, do ktorých nemusíte a neovplyvňujú pozitívne váš život. Neriešte nič, čo vám citeľne odoberá energiu a hlavne neobviňujte druhých za to, ako sa cítite. Možno sa mizerne cítite aj vinou druhých, nikto nás však dobrovoľne nenúti preberať bremená za druhých. Ak to robíme, robíme to preto, že to chceme.

Ak sme citeľne unavení a zoslabnutí, je nezodpovedné zo seba rozdávať a plytvať svojou energiou na riešenie sporov, negatívnych záležitostí a čohokoľvek, čo naše vnútro rozrušuje a zoslabuje.

Vždy, keď sa cítite, že sú vaše sily oslabnuté, sústreďte sa výlučne na seba. Sústreďte sa na všetko to dôležité a príjemné, čo by vám pomohlo. Nehľadajte v okolí, ale nachádzajte v sebe. V sebe nachádzajte opätovný pokoj, radosť, lásku, dôležitosť. V sebe a do seba začnite vkladať drobné úrodné semienka. Ak sa príliš veľmi vyčerpáte znamená to, že ste minuli všetko to vzácne a dôležité v sebe. Minuli ste svoje zdravie fyzické aj psychické. Nedávali ste si v niečom pozor a vaša životná energia a sila zoslabla.

Pokúste sa ostať v pokoji. Neriešte, nesťažujte sa, nedržte v sebe myšlienky hnevu a prijmite seba v takom stave, v akom sa nachádzate. V slabosti, vyčerpanosti. Od daného bodu uvedomenia si vlastného stavu zoslabnutia síl, začnite na sebe pracovať. Pracujte na vnútornej obnove síl, pozitívne premýšľajte, tešte sa, že ste, len už nerobte tie isté pochybenia. Nedovoľte svojim silám, aby vás dostali na pokraj vyčerpanosti. Strážte si príjem a výdaj svojej vnútornej energie a udržiavajte sa v rovnováhe. Keď máte niečoho príliš málo dočerpajte si to a keď máte iného príliš veľa, vtedy púšťajte. Nedržte si mnoho ani dobrého, ani zlého. Žite striedmo a hlavne, načúvajte svojim vnútorným silám, vnútornému rozpoloženiu.

Vždy, keď vám dochádzajú sily, sústreďte sa na ich obnovu a nevchádzajte na hranicu vlastnej neúnosnosti. Nečakajte, že vám druhí pomôžu, keď sami pre seba nič neurobíte. Prioritne naštartujte svoju myseľ a začnite od seba.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/365-pohodovych-dni-e-book-kniha/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-08-09T12:52:15+00:009 augusta, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem