Krištáľovo čistá myseľ

/Krištáľovo čistá myseľ

Pod každým nánosom bahna, sa ukrýva niečo jedinečné, prirodzené. Niečo, čo tvorí podstatu toho, čo pod bahnom žilo vlastným životom. Žiaľ, kolobehom života sa všetko mení a mení sa to do takej miery, do akej sa o to staráme, korigujeme to, či vedome upravujeme.

Naša myseľ je na tom podobne. Narodením sa z krištáľovo čistej mysle stáva myseľ dospelá, zrelá, plná prežitých situácii, skúsenosti, vonkajších vplyvov, vzlietnutí aj pádov. Stáva sa z nej myseľ, zanesená životnými nánosmi. Ak sa o ňu priebežne nestaráme, postupne zabudneme, kým a akými sme boli. Prečo sa časom z krištáľovo čistej mysle stane myseľ zatrpknutá, sklamaná, zničená? Nemôže byť naša myseľ tým neustálym, čistým prírodným zdrojom? Sme odkázaní do záhuby svojej mysle a spôsobu myslenia? Či máme ešte možnosť so svojim myslením niečo urobiť?

Iba krištáľovo čistá, nepokrivená, úprimná myseľ vidí podstatu dobra.

Vníma citlivo krivdy, nepravdy, faloš. Nie je zdegradovaná civilizačným a informačným smogom. Je vzácna, krásna, dôležitá. Stačilo by, keby sme každý sám za seba začali svoju myseľ postupne očisťovať. Očisťovať od negatívnych informácii, falošných a zákerných ľudí, škaredých slov, pomsty, násilia, strachu. Stačilo by, keby sme viac do svojho života zaradili kontakt s prírodou, zvieratami, rastlinami, slnkom, vzduchom a všetkým, čoho komunikácia nespočíva v klebetách, intrigách, negativite. To všetko zasahuje našu myseľ až postupne, pod nánosmi tohto informačného a chaotického bahna, svoju myseľ úplne pochováme.

Prestávame myslieť, následne vnímať, vidieť, cítiť krásu, lásku, jednoduchosť, hlbší zmysel. Čakáme neustále na negatívne podnety, negatívne informácie a iba vtedy myslením žijeme. Jednoducho sme stratili kontakt s prirodzenosťou a jednoduchosťou bytia v prítomnosti. Nečakajte na moment, v ktorom sami seba zničíte. Nečakajte na chvíľu, v ktorej sa sami, v sebe stratíte. Nečakajte na chvíľu, v ktorej sa necháte pohltiť svojou unavenou a zdegradovanou mysľou len preto, že ste ju nechali zapadnúť nánosmi toho najhoršieho.

Urobte všetko preto, aby sa vaša myseľ opäť stala krištáľovo čistá, jasná, priezračná. Staňte sa tým malým, nežným, úprimným a naivným dieťaťom, ktoré nerozlišuje dobro od zlého, faloš od pravdy, či stres od pohody. Jednoducho vníma všetko tak, ako to príde. Prijíma všetko bez hodnotenia, posudzovania, či odsudzovania. Neprechováva a nedrží vo svojej mysli zlosť, hnev, strach, úzkosť. Urobí to, čo chce urobiť. Povie to, čo chce povedať a pristupuje ku všetkému úprimne, s nasadením, s jednoduchosťou.

Ak sa naučíme čo i len trochu priblížiť svoju myseľ k zdroju čistého, jasného a priezračného, ucítime okamžitú úľavu, slobodu, odľahčenie. A to všetko iba úprimnosťou, čestnosťou, pokorou k sebe a ku svojmu životu.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-07T15:28:22+00:00júl 7th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem