Kto by bol tým správnym po vašom boku, ktorého spôsob myslenia vás nikdy neunaví?

/Kto by bol tým správnym po vašom boku, ktorého spôsob myslenia vás nikdy neunaví?

Viete si predstaviť osobu, vám tak blízku? Viete si predstaviť, že by ste strávili chvíle, mnoho chvíľ, či celý svoj život po boku niekoho, s kým sú vaše srdcia a mysle prepojené? Kto by to bol a máte vôbec vo svojom živote niekoho, s kým sa nikdy neunavíte? Ak áno, vážte si takúto osobu. Byť s niekým, s kým sa celý čas cítime tak, ako by sme boli sami so sebou, je veľmi vzácne.

Kto by bol tým správnym po vašom boku, ktorého spôsob myslenia vás nikdy neunaví?

Nie je umenie mať pri sebe niekoho, s kým sa nudíme, kto nás nebaví, hádame sa s ním, máme rozdielne názory, nevieme nájsť spoločný konsenzus, vzájomne si časom lezieme na nervy. Umením je nájsť aspoň jediného, vzácneho človeka. Človeka, s ktorým sú naše mysle spriaznené. Práve spôsob myslenia každého z nás rozhoduje o tom, ako sa budeme vzájomne cítiť. Je dôležité vzájomne sa porozumieť, porozumieť spôsobu myslenia druhého. Práve spôsob myslenia, je tým, čo nás po čase unaví a prestane nás baviť.

Kto je tou najsprávnejšou osobou po vašom boku, s ktorou by ste sa nikdy neunavili? Kto je tou osobou, ktorú by ste si zobrali kamkoľvek? Nielen do príjemného prostredia a príjemných chvíľ, ale aj náročných a osobnostne preverujúcich situácii? Kto by bol ten, koho myslenie je vám tak blízke a známe, pretože je podobné tomu vášmu? Rozumiete si bez toho, aby ste sa museli o svojich pravdách presviedčať. Pozriete sa na seba a viete, čo je podstatou toho, druhého. Vnímate sa všetkými zmyslami, cítite rovnaké emócie, zároveň pri tom racionálne premýšľate. Jednoducho spôsoby vášho myslenia sú vzájomne kompatibilné a vy nestrácate pri druhom svoju životnú energiu.

Vyberte si spomedzi vašich známych, blízkych, či vzdialených aspoň jednu osobu, o ktorej môžete povedať, že jej spôsob myslenia je pre vás veľmi blízky, prijateľný a vyhovujúci. Pozorujte, ako sa cítite s človekom, ktorého myseľ je súdržná s tou vašou, a ako sa cítite s niekým, komu musíte všetko vysvetľovať, obhajovať sa, či dokazovať. Ak je náš vzájomný vzťah príliš náročný znamená to, že niečo nie je v poriadku. Znamená to, že naše mysle nevysielajú na tej istej frekvencii, alebo sa nechceme z určitého dôvodu akceptovať a chápať sa. Byť vo vzťahu s človekom, ktorého myslenie nie je pre nás blízke, je veľkou stratou času. Nášho času, v ktorom by sme s človekom, ktorého myslenie je nám veľmi blízke, zvládli ďaleko viac. Bez zbytočných slov, hádok, zraňovania sa.

Ak sa budete rozhodovať, či zotrvať vo vzťahu s človekom, ktorého spôsob myslenia je vám tak vzdialený, naozaj nemusíte strácať čas.

Ak nechcete celý svoj život niekomu vysvetľovať a dokazovať, čo robíte, prečo tak konáte, čo ste tým chceli povedať a pod, určite sa príliš dlho nezdržiavajte po boku človeka, s ktorým sú vaše mysle tak rozdielne. Nič nie je príjemnejšie, ako žiť po boku s človekom, s ktorým nás spája taký spôsob myslenia, ktorý vyhovuje nám obom. Nenútený, prirodzený, uvoľňujúci a taký, s ktorým si vzájomne neuberáme priestor z toho svojho. Jednoducho spôsob myslenia, ktorý nás nikdy neunaví.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-01-21T08:13:33+00:0021 januára, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem