Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nezíska

/Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nezíska

Hneváme sa na druhých, hneváme sa na systém, prostredie, spoločnosť, dianie okolo nás. Čo ale urobíme preto, aby sme sa nehnevali a cítili sa spokojne? Čo urobíme preto, aby sa nám v živote darilo, aby sme sa cítili príjemne, spokojne, s naplnením zmyslu nášho života? Čo robíme pre seba, svoje blaho, svoju spokojnosť? Nadávame? Sťažujeme sa? Ak áno, privolávame, cítime a vnímame práve to, čo máme prítomné vo svojej mysli. Žijeme tým, čo zo seba dávame, čo sprostredkovávame v podobe svojich činov z našej mysle. Keď nič neurobíme, získame iba to, čo sa nám ponúka.

Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nezíska.

Môžeme byť pasívni, žiť pasívne, bez akejkoľvek snahy, či skutkov nad rámec našich možností. Môžeme byť ale aktívni, nesedieť nad rozliatym mliekom a konať. Môžeme sa prestať sťažovať a poukazovať na to nespravodlivé, negatívne a prekážkové zo strany vonkajšieho prostredia a začať si vytvárať to svoje. Začať si vytvárať vo svojej mysli, následne prostredníctvom činov v živote práve to vlastné, aj keď je to niekedy úplne iné, ako by spoločnosť, či druhí od nás očakávali.

Robte to, čo vám ide prirodzene. Robte čokoľvek, čo je pre vás správne a pozitívne, len sa nepridávajte k sťažovateľom a čakateľom starostlivosti o váš život.

Chyťte zodpovednosť za svoj život, za to, ako sa v ňom cítite, ako sa vám darí do vlastných rúk. Nečakajte stále na niečo a na niečo sa stále nevyhovárajte. Neospravedlňujte svoje chyby, zlyhania, lenivosť, či nečinnosť pred druhými, ani sebou samým. Naučíte sa tak nesprávnym vzorcom myslenia a vždy, keď sa vám niečo nepodarí, niečo vám nevyjde tak, ako by ste chceli, ospravedlníte si to sami pred sebou. Nájdete si na všetko výhovorku a celý život budete naučení sa na niečo, či niekoho vyhovárať.

Prenechajte výhovorky tým, ktorí všade prezentujú, ako sa niečo nedá, ako je niečo nemožné a riaďte sa tými, pre ktorých je čokoľvek možné. Zaraďte sa medzi tých, ktorí nikdy neprehrávajú, pretože sa nevzdávajú. Buďte tými, ktorí nie sú leniví začínať tam, kde sa niečo na prvý pokus nevydarilo. To nie je začiatok začínania, to je začínanie s novými a veľmi dôležitými skúsenosťami. Berte svoj život ako jedno veľké učenie sa a osobnostný rozvoj, v ktorom si naozaj môžete žiť spôsobom, vám príjemným. Musíte však vedieť, čo pre vás tento spôsob predstavuje. Nie sa sťažovať, poukazovať na chyby a zároveň ich nachádzať. Nebuďte ku svojmu životu pasívni, život je krátky, tak si ho svojim spôsobom myslenia neznepríjemňujte.

Kto nič nerobí, nič nepokazí, ale ani nezíska.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-05-26T11:24:35+00:0026 mája, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem