Kým vlastne sme?

/Kým vlastne sme?
Denne sa snažíme nachádzať, spoznávať a vstrebávať množstvo informácii, častokrát aj nepotrebných. Denne však nevenujeme kúsok času sebe, premýšľaniu o tom, akí vlastne sme, kto a kým sme, čo chceme, čo nie, aké sú naše hodnoty, náš význam, či zmysel v živote. Veľmi málo času venujeme svojim prioritám, láske k sebe, k svojim potrebám a analýzam toho, čo sa deje v našej mysli.
 
Lepšie poznáme druhých, ako seba samých.
 
Postupom času si uvedomíme, že aj my sme tí dôležití, ktorým život plynie a nevráti sa. Uvedomíme si, že aj my máme svoju hodnotu, svoj význam, svoje špecifické miesto v živote. Začneme sa zamýšľať, kým vlastne sme? Kto sme,  na čo sme, aký význam máme?
 
Sme všetkým, nad čím premýšľame. Sme všetkým, čo cítime, čo rozprávame, čo vyžarujeme, čo konáme. Sme všetkým, čo počas svojho života zo seba dávame. Sme všetkým, čo sme nechali druhých z nás urobiť, sme všetkým, čo sme sami zo seba urobili. Sme tým, čím sme dnes. Tu a teraz, v tomto okamihu.
 
Ak nie sme spokojní s tým čo sme, máme kedykoľvek možnosť to zmeniť. Máme kedykoľvek možnosť byť lepšími, múdrejšími, láskavejšími, zdravšími, spokojnejšími, či bohatšími. Máme možnosť sa pohrávať sami so sebou, s tým kým sme a s tým, čím by sme chceli byť. Máme možnosť vo svojom živote hrať rolu čohokoľvek, čo si vyberieme. Máme možnosť vytvoriť si vlastnú originálnu značku, ktorá bude charakteristická iba pre nás.
 
Zamyslite sa nad tým kto vlastne ste? Zamyslite sa nad tým, čo po vás ostane? Zamyslite sa nad tým, či chcete byť tým, čo ste dnes?
 
Doprajte sami sebe byť tým, pre čo sa rozhodnete. Nebuďte tým, kde vás dostali druhí, či tým, kam vás zavial vietor, pretože ste nemali zvolený vlastný smer.  Vždy sa rozhodujte a konajte podľa seba. Buďte tým, čo vyhovuje vám, nie druhým. Vy ste tí, ktorí musíte byť spokojní sami so sebou.
 
Autor: PhDr. Silvia Macháčková
 
POZRITE SI VIDEO

 

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-09-18T16:13:58+00:00september 18th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem