Myslite rozvážne, buďte rozhodní a konajte odvážne

/Myslite rozvážne, buďte rozhodní a konajte odvážne

Nerozhodnosť nás pripravuje o napĺňanie toho, čo by sme chceli. Pre niečo sa rozhodneme a vzápätí svoje rozhodnutie zmeníme. Meníme svoje rozhodnutia podľa toho, aké myšlienky a emócie v nás prevládajú. Meníme svoje rozhodnutia podľa prijímaných informácii, ovplyvnení názorom druhých, či zmenou situácie. Meníme svoje názory, pretože sme nerozhodní.

Myslite, buďte rozhodní a konajte odvážne.

Ak sa raz pre niečo rozhodnete, ste vo svojej mysli presvedčení, že to máte urobiť neváhajte, urobte to. Práve naša nerozhodnosť nás pripravuje o posúvanie svojich hraníc, limitov a nových možností. Nerozhodnosť z nás robí neodvážnych, stagnujúcich a prešľapujúcich na jednom mieste. Zatiaľ čo tí rozhodní kráčajú nepretržite k svojim predstavám, tí nerozhodní svoje predstavy zabíjajú tým, že nič neurobia.

Premýšľajte rozvážne a zodpovedne. Premýšľajte dovtedy, kým sa nestotožníte s tou najsprávnejšou myšlienkou na jej realizáciu. Nebojte sa premýšľať aj niekoľko dní, ale vtedy, keď budete mať jasno v tom, čo chcete, začnite konať. Neostaňte zľaknutí stáť pred uskutočnením vášho zámeru a hlavne si nenachádzajte dôvody, prečo nie.

Ak máte vo svojej mysli jasno, udržte si ho.

Učte svoju myseľ rozhodnosti tým, že začnete konať. Nebojte sa ísť do akcie a uskutočniť váš zámer vždy, keď to tak cítite. Nenechajte sa ničím a nikým spochybniť v stave vášho váhania. Nestrácajte čas váhaním, ale konajte. V niektorých situáciách naozaj nič lepšie nevymyslíme a to prvé, čo vymyslíme, môže byť to pravé. Hneď, po rozhodnom premyslení si vášho zámeru, konajte odvážne. Odvaha je tou najväčšou zbraňou, voči strachu a bojazlivosti. Ak viete, čo chcete, nemáte dôvod byť bojazliví a máte dôvod konať. Ten dôvod ste vy, vaše plány, ciele, zámer, výsledok.

Nespochybňujte svoje myslenie tým, že si začnete nachádzať dôvody, prečo nie. Nepodceňujte a neurážajte svoju osobnosť tým, že robíte zo seba váhavých, neistých, neodvážnych. O čo ste menej šikovní v tom, aby ste sa pustili do vykonania toho, čo chcete? Aké dôvody máte na to, aby ste samých seba spochybňovali vlastným myslením? Verte si, verte svojmu mysleniu, svojej rozvahe a inteligencii. Verte si a s vierou začnite konať. Konajte a nevracajte sa v myšlienkach na začiatok. Pozerajte sa odpredu, verte tomu, čo robíte a nespochybňujte sa. Máte tisíc dôvodov spochybňovať sa, tak isto aj dôverovať si. Iba od vás záleží, či sa rozhodnete byť rozhodní a následne odvážne konať. Nezáleží to ani od druhých, ani od situácie, či vonkajších okolností. Po rozvážnom myslení, odvážne konajte a dosiahnite to, pre čo ste sa rozhodli.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-05-23T10:58:51+00:0023 mája, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem