Najkrajšou knihou nášho života je náš život

/Najkrajšou knihou nášho života je náš život

Nakoľko si vážime samých seba, natoľko si vážime a uctievame svoj život? Život každého z nás predstavuje iný príbeh, iný scenár, réžiu, osvetlenie, ozvučenie, v neposlednom rade obsadenie rolí. Každý z nás je hlavným hrdinom, ktorý premýšľa, rozhoduje sa a koná podľa vlastného uváženia. Prechádza situáciami, ktoré sú mu dobre známe, ale aj situáciami, s ktorými sa nikdy nestretol.

Sám život nás učí za pochodu bez toho, aby nás dopredu pripravil, čo môžeme očakávať.

Vo svojom živote sme naozaj jedinečnými hrdinami, ktorí sú hodení do života bez toho, aby ich sám život na to pripravil. Od každého z nás záleží, ako to bude v našom individuálnom živote vyzerať, následne v živote nás všetkých. Zatrasením jedného, sa zatrasieme všetci. Bez ohľadu na to, či je to pre nás príjemné, či nie. Napriek tomu si v mnohých situáciách neuvedomujeme svoju zodpovednosť a dôležitosť svojho života v kontexte života nás všetkých, života ako jedného celku.

Najkrajšia kniha nášho života je náš život.

Pokiaľ si svoj život vážime, pristupujeme k nemu s láskou, s úctou a pokorou k jeho výnimočnosti. Uvedomujeme si, že žiaden okamih nie je samozrejmý a nikdy nevieme, ktorý okamih je ten finálny. Nesústreďujeme sa na to, čo nám narúša náš vnútorný pokoj a prioritne sa zameriavame a venujeme tomu, čo nám náš život robí príjemným a zmysluplným. Svojim prístupom a správaním obohacujeme nielen seba, ale sme prínosom pre všetkých, ktorí o nás niečo počuli. Snažíme sa po sebe nezanechávať množstvo nahromadeného materiálu, ale vznešené a hlboké duchovné, či nehmatateľné hodnoty.

Prelistujte si, čo píše doposiaľ kniha vášho života o vás.

Čo sa zatiaľ zapísalo do vašej životnej knihy? Je toho určite veľa a rôznorodé. Skúste sa sústrediť na to hodnotné, čo vo vašej  knihe prevláda. A prevláda v nej vôbec niečo hodnotné? Ak nie, vždy to máme šancu zmeniť. Začnite meniť všetko to zbytočné, nepotrebné, svojou ušľachtilosťou a hĺbkou zbytočné, čo vo vašom živote prevláda. Nestrácajte čas zaoberaním sa niečím, čo na sklonku života bude vo vašej knihe tým, o čom už teraz môžete povedať, že vám to ubližuje, skracuje roky života, vytvára stres, trápenie a v podstate to vôbec nepotrebujete, iba ste si na to zvykli. Odstráňte už teraz všetko to, čo vám spôsobuje trápenie, ubližuje vašej duši a nevytvára vo vašej mysli pokoj, pohodu a trvalé hodnoty.

Chráňte si knihu svojho života tým, že každé slovo, ktoré do nej vpíšete je rozvážne, premyslené, zodpovedné a hlavne písané s láskou. S láskou k sebe, k druhým, k životu.

Sám život vzniká z lásky, z prirodzenej podstaty bytia a vzájomného kolobehu všetkého, čo v ňom existuje.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2021-06-09T11:31:22+00:00jún 9th, 2021|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem