Naučte sa naslúchať vnútornému tichu, je výpovednejšie ako vonkajší hluk

/Naučte sa naslúchať vnútornému tichu, je výpovednejšie ako vonkajší hluk

Počas života prijmeme obrovské množstvo rôznych informácii, zažijeme neopísateľné množstvo situácii a vykonáme závažné, či menej závažné rozhodnutia. Naša myseľ je vystavená veľkému tlaku rôznorodých podnetov. Častokrát sme tak zahltení všetkým, až z toho nemáme nič. V hlave sa nám vytvorí jeden veľký zhluk informácii na základe ktorého si vytvoríme vnútorný, informačný chaos. Prestávame sa orientovať v spleti vlastných myšlienok, zamotávame sa do chaotických rozhodnutí a rútime sa rôznymi nekontrolovateľnými smermi. A to všetko iba preto, že sme stratili primárne spojenie so sebou samým. Oddialili sme sa od vlastnej podstaty a toho, kto sme. Prestali sme akceptovať a načúvať samým sebe a zahltili sme svoju myseľ všetkým, čo okolo nej prešlo.

Naučte sa naslúchať vnútornému tichu, je výpovednejšie ako vonkajší hluk.

Ak pociťujete, že sa začínate vzďaľovať od vás samotných to iba preto, že ste prestali byť v kontakte so sebou samým. Prestali ste vnímať reč vášho ticha a začali ste uprednostňovať vonkajší hluk informácii, s ktorými ste sa častokrát nestotožnili. Napriek ich každodennému tlaku vás postupne kreovali a vnárali sa vám do podvedomia až z vás spravili to, čím ste dnes.

Kto vlastne sme? Kým sme sa stali za ten čas, čo sme stratili kontakt so svojim vnútorným tichom? Sme tým, čo sme na začiatku nášho úsilia chceli byť?

Naslúchajte vnútornému tichu. Stíšte ten rôznorodý hluk okolo vás. Doprajte si reset a odpočinok mysle od všetkého, čo v nej naozaj nepotrebujete mať. Nedovoľte, aby vtieravé a obťažujúce myšlienky boli prioritným obsahom vašej mysle počas dňa, pri vstávaní, či pred spaním. Začnite sa učiť ovládať ovládač od vlastnej mysle a vždy, keď cítite, že ide na plné obrátky, trochu ju stíšte, uberte z nej. Nečakajte, kým prestanete rozlišovať čo je správne, čo nie. Nevystupujte až na kritickú hranu toho, čo je rizikové a životu nebezpečné. Rozlišujte, čo vám škodí a naopak, čo vám prospieva. Začnite sa zbavovať nežiadúcich informácii a nánosu, ktorý ste si vytvorili. Naozaj nepotrebujeme zadržiavať vo svojej mysli všetky odporné, nepríjemné, obťažujúce, či zraňujúce myšlienky.

Aj keď si každý z nás určite toho veľa prežil, je dôležité nedržať v hlave to, čo nám ublížilo. To, s čím sa nechceme a nevieme stotožniť. Pre vnútornú pohodu je dôležité vytvoriť mysli priestor pre nové, príjemné a hlavne také, čo pohladí našu dušu. Niečo, čo je charakteristické práve pre nás, pre náš životný štýl, našu osobnosť, náš charakter. Nie ten zanesený, zahltený, zanedbaný, ale ten, ktorý sme mali niekde na začiatku našej životnej cesty.

Začnite opäť naslúchať vášmu hlbokému tichu. Ponorte sa do vlastného ticha a sústreďte svoju pozornosť na odpovede, ktoré vám vaše ticho kričí. Načúvajte jeho tichému a jemnému hlasu. Je určite ďaleko prínosnejší a pravdivejší ako množstvo informačného smogu naokolo.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-06-21T14:43:40+00:00jún 21st, 2019|Blog|1 komentár

Jeden komentár

  1. Alexander Pallesitz jún 23, 2019 v 11:06 pm - Odpovedať

    Niečo nádherné!

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem