Nech je každý deň pre nás, tým najkrajším dňom v našom živote

/Nech je každý deň pre nás, tým najkrajším dňom v našom živote

Ak plynú všedné dni, málokedy sa zamýšľame nad ich dôležitosťou a významom v našom živote. Ak prežívame dni sviatočné, vieme sa na chvíľu zastaviť, vychutnať si sviatočnú a významnú chvíľu, svojich priateľov a rodinu. Pritom by mal byť pre nás každý deň tým jedinečným a nenahraditeľným dňom, kedy by sme sa mali aspoň na pár minút zamyslieť nad jeho krásou, dôležitosťou a významom pre nás.

Každý deň sa nám deje niečo nové, iné, nepoznané. Niekedy príjemné, niekedy menej príjemné. Žiaden deň nie je ten istý a nikdy sa nám už nezopakuje v svojej originálnej podobe. Každý deň by mal byť pre nás oslavou pre nový začiatok, nové zmeny, nové plány, ciele a predsavzatia. Každým dňom máme vždy šancu začať veci meniť, robiť nové rozhodnutia a vykročiť smerom, pre ktorý sa rozhodneme.

Sviatočné dni sú špecifické svojim religióznym, či kultúrnym významom, sú nám vždy dopredu známe a môžeme sa pripraviť na ich zdieľanie. Bežné dni sú vzácne svojou premenlivosťou a rôznorodosťou. Máme voľnosť a slobodu plánovať si, čo budeme robiť, ako tieto dni strávime, s kým sa stretneme, akú prácu budeme vykonávať.

Každý jeden deň je pre nás veľkým darom a záleží iba na každom z nás, ako tento deň prežijeme.

Nikdy nevieme, ktorý deň je pre nás ten posledný, a ak by prišiel ten posledný deň, bolo by nám ľúto, že naše dni len tak uplynuli.

Vážme si to čo máme, buďme vďační za každý okamih v našom živote a učme sa na každej situácii, ktorá sa objaví v našom živote. Nič sa nedeje bez príčiny a všetko má svoj význam pre náš celoživotný osobnostný rozvoj. Život je rôznorodý, niekedy náročný, ale naše myslenie nám pomôže prekonať každú jednu chvíľu nášho života.


Ak vás zaujíma téma
osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať a rozvíjať sa, navštívte  náš e-shop s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Investícia do vlastného myslenia je najtrvalejšou a najosobnejšou investíciou v našom živote.

Iba zmenou svojho myslenia zmeníme to, čo zmeniť potrebujeme.

Nikto za nás nezmení nič, pokiaľ to sami nebudeme chcieť.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com  

By |2016-12-24T17:12:19+00:00december 24th, 2016|Blog|1 komentár

Jeden komentár

  1. Emília Pálkova február 27, 2020 v 10:16 am - Odpovedať

    Úžasné články.🤗🤗🤗
    Veľmi hodnotné.

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem