Nech sa nachádzate v akejkoľvek situácii, upokojte si svoju myseľ

/Nech sa nachádzate v akejkoľvek situácii, upokojte si svoju myseľ

Pocit čistej, upokojenej a ničím nestresujúcej sa mysle je pocitom oslobodzujúcim sa od všetkého nepriaznivého, nežiadúceho, nepríjemného. Môžeme sa nachádzať v akejkoľvek situácii, v akejkoľvek nepriaznivej chvíli, ak sa nám podarí upokojiť si svoju myseľ, všetko to nepríjemné odrazu prestaneme vnímať. Možno si najprv povieme, že to nie je možné. Že nie je možné, aby sme mysľou ostali v pohode, keď realita je veľmi nepríjemná. V konečnom dôsledku aj tak budeme vyhľadávať pokoj a pohodu, aby sme si ešte viac zdravotne neublížili.

Nech sa nachádzate v akejkoľvek situácii, upokojte si svoju myseľ.

Tak príjemný a oslobodzujúci je pocit myšlienkami nezaťaženej mysle. Pocit čistého vedomia, lásky a slobody. Pocit mysle, pri ktorom iba sme. Ničím sa nezaoberáme, nič nehodnotíme, neodsudzujeme, neanalyzujeme, ničím svoju myseľ nezaťažujeme.

Mať čistú myseľ je v rámci psychohygieny a každodenných stresov veľmi dôležité. Je dôležité, aby sme neboli mysľou neustále v problémoch, v nepríjemných situáciách, či v hľadaní rôznych riešení. Je dôležité, aby naša myseľ našla vnútorný pokoj a pohodu. Iba tak môžeme vnímať aj náročné životné situácie s nadhľadom, s rozvahou a nie stresujúco, s napätím.

Upokojte svoju myseľ vždy, keď sa budete cítiť vyčerpane, v napätí, v strese, v chaose. Nič iné nám v danom momente aj tak nepomôže. Môžeme mať a robiť čokoľvek, pokiaľ bude naša myseľ nepokojná, nepokojným budeme vnímať všetko.

A čo nám najviac pomôže dostať svoju myseľ do pokojného stavu?
Uvedomiť si, že niekedy naozaj nie je v našich rukách zmeniť danú situáciu, aj keby sme mali na to prostriedky a možnosti. Nie vždy sme pánmi situácie, aj keby sme chceli byť. Prijmite fakt zmierenia sa s danou situáciou. Prijmite situáciu a osud taký, aký je. S pokorou, s láskou, s poďakovaním a odpustením. Čím viac pozitívnych emócii vás zaplaví, o to rýchlejšie sa upokojí vaša myseľ. Hlavne sa nehnevajte. Odpustite a neživte v sebe ani najmenšie zrnko nenávisti. Ak nebudú vo vašej mysli prítomné emócie hnevu, strachu, neodpustenia, iba vtedy môžete začať nachádzať opätovný pokoj vo svoje mysli.

A v situáciách, v ktorých je naša myseľ pokojná a čistá, nemáme naozaj dôvod znekludňovať sa. Ak prijmeme to, čo sa udialo, vypustíme nahromadené napätie do priestoru, v ktorom sa postupne rozplynie.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

To, ako sa môžete rýchlo a účinne sami zbaviť všetkých stresov, ktoré vás ťažia a bránia vám v prežití kvalitného a pohodového života, sa dozviete v jedinečnej e-knihe, knihe s názvom Myslením od stresu k vnútornej rovnováhe. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/myslenim-od-stresu-k-vnutornej-rovnovahe-e-book/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-25T07:59:50+00:00júl 25th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem