Nedarí sa vám v tom, v čom by ste chceli? Rozmýšľajte, čo robíte nesprávne.

/Nedarí sa vám v tom, v čom by ste chceli? Rozmýšľajte, čo robíte nesprávne.

Možno sme každý z nás zažili situáciu, kedy sme si zaumienili, čo všetko dosiahneme, čo zmeníme, čo prerobíme, napravíme. Nadchli sme sa, v hlave si pripravili scenár, možno sme aj začali až… Postupne sa začal vytrácať náš motivačný adrenalín, myšlienky nadšenia strácali na sile a intenzita našich vizualizácii sa stávala hmlistá. Z nášho dobrého nápadu sa stal dobre uložený a nezrealizovaný nápad, ktorý opäť zapadol prachom našich spomienok.

Chcete aby sa vám darilo? Začínajte a hlavne ukončujte každú činnosť, do ktorej sa pustíte.

Radšej nezačnite, keď viete, že činnosť nedokončíte. Čím viac činností pozačínate a neukončíte, o to viac sa budete cítiť frustrovaní, nemožní sami pred sebou. Aby ste pocit nemožnosti zmiernili, začnete si nachádzať rôzne výhovorky, s ktorými samých seba presvedčíte, prečo sa to nedalo. Prečo ste niečo začali a nedokončili to.

Ak niečo chcete, začnite to robiť, ale urobte to až do konca.

Pokiaľ neprejdete celou cestou až k cieľu toho, čo ste si predsavzali, nikdy sa vám nepodarí prísť do cieľa. Váš cieľ  sa začína prvým krokom a končí posledným. Práve ten posledný krok je krokom, v ktorom si môžete povedať, že sa vám to podarilo. Nie vždy sa podarí všetko presne podľa našich predstáv, ale niet príjemnejšieho pocitu a bohatšej skúsenosti vtedy, keď sme položili posledný kúsok skladačky nášho úsilia.

Ak sa vám nedarí hľadajte odpovede v sebe. Pýtajte sa samých seba, čo ste neurobili, na čo ste zabudli, prečo sa vám opäť nechcelo, či prečo vás to prestalo baviť. Nedávajte si náročné predsavzatia, pokiaľ neviete zdolať tie jednoduchšie. Sami seba nedemotivujte svojim nezodpovedným prístupom. Radšej zasaďte malé semienko, ako sa podujmete presádzať obrovský strom, ktorý sami presadiť nezvládnete. Pripravte si vlastný systém a nezabudnite na postupnosť. Nemôžeme vykonávať všetko naraz, každý deň by sme však mali uskutočniť aspoň jeden krôčik. Jeden krôčik preto, aby bola naša myseľ bdelá a nezabudla na to, do čoho sme sa pustili.

Ak chcete, aby sa vám naozaj darilo, neprestávajte dovtedy, kým neurobíte to, čo ste chceli.

Cesta k vášmu úspechu je cestou množstva drobných úspechov. Pokiaľ túto cestu neprejdete celú, neodchádzajte z nej, iba tak dosiahnete to, čo budete chcieť. Ak sa naučíme zdolávať celé životné cesty, až vtedy sa nám bude dariť.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

VIDEO

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-09-28T15:57:10+00:00september 28th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem