Nemusíte súhlasiť s druhými, ale v tom, čo chcete vy, majte vždy jasno

/Nemusíte súhlasiť s druhými, ale v tom, čo chcete vy, majte vždy jasno

Cesta k dôležitosti vašich zámerov, cieľov a plánov, je cestou sústredenosti mysle. Nemôžeme správne a pohotovo reagovať, pokiaľ nevieme, čo vlastne chceme, kam smerujeme, čo chceme v živote dosiahnuť. Naša životná cesta je prioritne o nás, našich názoroch, spôsobe myslenia, hodnôt, prostredníctvom ktorých si priťahujeme do života práve to, čo do neho zo seba vkladáme. Ak nevieme, čo vlastne chceme, nemáme jasno vo vlastnej mysli, náš život je chaotický. Je presne taký, aké je naše myslenie, naša osobnosť.

Nemusíte súhlasiť s druhými, ale v tom, čo chcete vy, majte vždy jasno.

To, že majú druhí iný názor je úplne prirodzené. Ak je ale náš názor neurčitý, nejasný, stráca sa a postupne pri druhom zaniká, to prirodzené nie je. Stráca sa, pretože názor druhého ho zatlačí. Vždy, keď nemáme jasno v sebe, začíname strácať pôdu pod nohami. Nie preto, že druhí nám predkladajú to ich vlastné, ale preto, že my nevieme, čo vlastne chceme. Nemáme jasno sami v sebe a tým sa nechávame spochybniť. Máme vo svojej mysli miesta, ktoré nie sú presne zadefinované, sú neisté, neurčité, nestále.

Prioritne zastabilizujte svoju myseľ v tom, čo je dôležité pre vás a neriešte, čo druhí.

V každej situácii by ste mali poznať samých seba. Práve preto nám život prináša aj neželané situácie, v ktorých spoznávame samých seba, učíme sa a buď posúvame hranice svojho zvládania, alebo zlyhávame, či stroskotávame. Vždy si však môžeme sami vybrať, ako budeme reagovať, aký prístup a spôsob zvládnutia danej situácie si zvolíme. Môžeme reagovať absolútne odlišne, ako reagujú druhí a je to v poriadku.

Nemusíte súhlasiť s druhými a druhí nemusia súhlasiť a pritakávať vám, vašim názorom, myšlienkam, postojom a je to v poriadku.

Buďte sami sebou v každej situácii a zároveň nechajte druhých, aby boli takí, akí chcú byť. Rozhodujte sa podľa seba, druhých taktiež nechajte, aby sa rozhodovali podľa seba a vnímajte ich osobnosť. Nemeňte druhých na svoj obraz a zároveň seba samých nenechajte meniť na obraz druhých. Je prirodzené byť prirodzeným a pohodovým práve v tom svojom vlastnom prežívaní a správaní sa. Je prirodzené, mať vlastnú osobnosť. Práve svojou prirodzenosťou si vybudujete okruh blízkych, či menej blízkych ľudí, s ktorými sa vzájomne akceptujete, chápete, ste vo veľa veciach odlišní, napriek tomu sa cítite vzájomne prepojení a veľmi príjemne.

Niekedy sa zbytočne zaoberáme a trápime tým, čo nám druhí povedali, čo chcú urobiť, ako sa správajú, čo si o nás myslia. Je to výlučne ich právo, ich rozhodnutie, ich názor a prejav. My máme tiež právo zareagovať svojim vlastným spôsobom, prejavom, názorom, činom a netrápiť sa, že naše názory sú odlišné.

Nemusíme sa trápiť tým, že sme odlišní, stačí, ak si budeme vážiť a akceptovať jeden druhého, vo vzájomnej rozdielnosti.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-05-20T11:31:12+00:0020 mája, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem