Nenechajte sa odradiť prekážkami na ceste, ktorú ste si vybrali

/Nenechajte sa odradiť prekážkami na ceste, ktorú ste si vybrali

Nech vám vydrží nadšenie aj vtedy, keď je vaša cesta hrboľatá a nerovná. Keď sa v nadšení pre niečo rozhodujeme, sme plní adrenalínu, šťastia a nádeje, že nám všetko vyjde tak, ako chceme. Prvý náš krok je smelý a rozhodný, pokiaľ nenastanú následné prekážky. Prekážky, o ktorých sme netušili, sú však prirodzenou súčasťou cesty, ktorou sme sa vydali. Cesty, na ktorú sme sa tešili, niečo sa ale počas cesty zmenilo.

Je dôležité byť obozretným pri prevej prekážke, nie však znechuteným, či sklamaným. Pri akýkoľvek prekážkach, netreba hneď meniť cestu, či smer. Treba sa naučiť prijať, pochopiť, či zdolať prekážku. Zdolať spôsobom, ktorým seba samých posunieme v životnom a osobnostnom poznaní ďalej. Ďalej od prvotného nepochopenia, nedočkavosti, vzdávania sa.

Nenechajte sa odradiť prekážkami na ceste, ktorú ste si vybrali.

Rozhodujte sa sami, srdcom, rozumom, vnútorným cítením. Nenechajte sa natlačiť na cestu, ktorú vnútorne necítite pre vás, ako tú správnu. Nesiľte sa a nerobte niečo, o čom nie ste presvedčení. Nenechajte sa zmiasť, či zmanipulovať názormi druhých a násilným ukazovaním smeru vašej cesty, zo strany druhých. Robte to, čo cítite, že robiť máte. Možno o sebe pochybujete, možno sa cítite nerozhodne, ale verte, že hlboko niekde vo svojej mysli dobre viete, čo máte urobiť, ako sa máte zachovať.

Rozhodnite sa a následne už len kráčajte.

Cíťte sa príjemne, uvedomelo a pozorujte všetko, čo vám vaša cesta v prítomnosti ponúka. Nevyčerpávajte svoju myseľ prílišným zameraním sa, čo bude za nasledujúcou zákrutou na ceste, za ktorú ešte nevidíte. Nerozrušujte samých seba otázkami, na ktoré aj tak hneď nespoznáte odpoveď. Sústreďte sa na tu a teraz, aby vám práve v aktuálnom dianí neuniklo to podstatné. Keď narazíte na určitú nepríjemnosť, riešte ju, zdolajte ju a spracujte svojim myslením, čo najpozitívnejšie. Následne sa posuňte ďalej. Kráčajte pevne, so vztýčenou hlavou a verte si. Verte sebe, prostredníctvom svojej sily, viery, nádeje.

Nenechajte sa odradiť prekážkami na ceste, ktorú ste si vybrali.

Nikdy o sebe nepochybujte. Vždy, keď sa budete cítiť vyčerpane, slabo, neisto, pokropte svoju myseľ silou viery. Silou vašej vnútornej viery, lásky, radosti a istoty, že keď na veci násilím netlačíme, život nám prinesie a naloží vždy toľko, koľko zvládneme. To iba my bojujeme s drobnosťami a s nepodstatnými záležitosťami len preto, že si myslíme, že vieme všetko riadiť, či zmeniť. Naozaj nám stačí veriť si, nepochybovať a nesnažiť sa meniť čokoľvek násilím, ale silou viery, lásky a rozumu. Silou prijatia, zmierenia sa a pochopenia, že na niektorých cestách nezmeníme cestu podľa seba, ale cesta zmení nás. Ako? Spôsobom pochopenia poznania, ktoré sa rozhodneme z danej cesty prijať.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-08-08T09:39:09+00:008 augusta, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem