Nenechajte sa ovplyvniť tým, čo vám nevyhovuje a je pre vás nesprávne

/Nenechajte sa ovplyvniť tým, čo vám nevyhovuje a je pre vás nesprávne

Zrekapitulujte si výsledok svojho doterajšieho života a posúďte sami, koľko z toho, čo ste doposiaľ vykonávali bolo vašou vlastnou voľbou, alebo ste sa prispôsobovali vašim správaním a konaním vonkajšiemu prostrediu, či prianiam a požiadavkám druhých? Viete povedať nie, keď od vás niekto niečo chce a vy naozaj nemáte chuť púšťať sa do danej činnosti, alebo ste radšej ticho, splníte príkazy a priania druhého a opäť si ukrojíte zo svojho vzácneho času?

Nenechajte sa ovplyvniť tým, čo vám nevyhovuje a je pre vás nesprávne.

V každej situácii si zadefinujte svoj limit, svoje možnosti a hlavne to, čo ste ochotní urobiť a čo už nie. Čím viac sa nútite do činností, ktoré vám nevyhovujú, tým dokonalejšie si sprotivujete nielen seba, svoj neasertívny prístup, ale aj tých, ktorí od vás činnosti požadovali. Je dôležité uvedomiť si, že nielen situácie, ale aj názory a postoje zo strany druhých formujú naše myslenie. Čím viac sme obklopení názormi, ktoré sú absolútne odlišné od tých našich, tým menej komfortne sa cítime. Čím dlhšie sa v takomto prostredí nachádzame, tým rizikovejšie toto prostredie na nás vplýva. Najprv vedome, s odporom, neskôr submisívne, časom už iba podvedome sa prispôsobujeme pomaly, postupne niečomu, s čím sme zo začiatku nesúhlasili. Precízne sa začíname strácať v niečom, čo nebolo naše obľúbené len preto, lebo v takomto prostredí fungujeme.

Môžeme byť akokoľvek silní prostredie , v ktorom sa dlhodobo pohybujeme nás formuje.

Vplýva na našu psychiku, názory, postoje a postupne mení vzorce myslenia a správania v našom mozgu. Presne platí: „Častokrát opakovaná lož sa stane skutočnosťou“.

Aj keď sme zo začiatku videli, že niečo je nesprávne, že to, čo sa nám predkladá je práve to, čo nám nevyhovuje neodmietli sme a postupom času si naša myseľ začne zvykať na nepravdy, lži, nesprávne rozhodnutia, postoje. Jednoducho sme sa nechali ovplyvniť niečím, čo sme na začiatku zamietali.

Ak vám raz niečo nevyhovuje, nerobte to. Ak viete, že je pre vás niečo nesprávne, nezúčastňujte sa na tom. Nikdy nerobte niečo, o čom viete, že to robiť nechcete. Nechoďte proti sebe a neučte svoju myseľ prispôsobovaniu sa k niečomu, čo jej najprv nevyhovovalo. Počúvajte hlas svojho svedomia, hlas srdca a lásky, ten vám správne napovie.

Možno nám v živote nebude vyhovovať naozaj veľa rôznych situácii, ale s každou jednou sa dá určitým spôsob krásne pracovať. S každou aj tou nežiaducou situáciou sa dá určitým spôsobom spriateliť, v niesť do nej náš pozitívny pohľad, skúsenosti a pokiaľ ju nebudeme vedieť zmeniť, minimálne ju môžeme svojim dobrom a láskou ovplyvniť.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom,  ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-12-19T18:33:58+00:00december 19th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem