Nenechajte sa znepokojiť druhými, nepreberajte ich nervozitu na seba

/Nenechajte sa znepokojiť druhými, nepreberajte ich nervozitu na seba

Naša myseľ je príjemná, pozitívne naladená až do momentu, v ktorom sa zjaví určitý človek, ktorý nám dokáže znepríjemniť našu náladu. Sú ľudia, ktorí sú priekopníkmi v kazení nálady druhým. Vyhľadávajú druhých, pôsobia na druhých, správajú sa k druhým spôsobom, ktorý je neprehliadnuteľný. Sú negatívni, deštrukční, neustále majú zlú náladu, vo všetkom vidia problém, všade vidia príčinu na problém, nič nepochvália, všetko kritizujú. V ich prítomnosti sa cítime ako tí najhorší, najneschopnejší, najhlúpejší. Nie preto, že by sme naozaj takí boli, ale preto, že takýto ľudia vytvárajú svojim správaním situácie, či už reálne, alebo komunikačne, že sa takými cítime.

Nenechajte sa znepokojiť druhými, nepreberajte ich nervozitu na seba.

Ak sa niekedy ocitnete s ľuďmi, ktorí pôsobia svojim správaním na vás negatívne, nepríjemne, drzo, akokoľvek nevhodne uvedomte si, že prejav ich správania nemá nič spoločné s vami. Prejav ich neprimeraného správania vychádza z ich mysle, z ich jadra, z ich podstaty. Ich správanie je o nich, nie o vás, aj keď je smerované na vašu osobu.

Človek, ktorý nemá so sebou žiadny problém, je vysporiadaný, nemá dôvod sa k druhému správať nevhodným, negatívnym a urážajúcim spôsobom. Ak daný človek nevie pracovať sám so sebou, nemá to vo svojej mysli pod kontrolou, taký človek samozrejme druhých svojim správaním uráža. Nevie si to prestaviť vo svojej mysli smerom k sebe, tak hľadá vinníka a útočí smerom od seba, na druhých. Je úplne jedno, či by mal pravdu, či nie, jeho nevhodné správanie vypovedá výlučne o ňom. O jeho ovládaní sa a kontrolou nad sebou.

Ak sa niekedy ocitnete s takýmto človekom, určite si nenechajte kaziť svoju náladu.

Ak nemáte možnosť odísť, vypočujte si, čo vám dotyčný človek hovorí. Tvárte sa milo, prívetivo, chápavo a a držte si emocionálny a osobnostný odstup od takéhoto človeka. Neklesajte na svojej osobnostnej úrovni a nepristupujte na negativizmus zo strany druhého. Nechyťte sa ako mucha na lep negatívneho správania zo strany druhého, pretože by ste sa chytili do pasce. Negatívny človek by vás svojou negitovitou úplne pohltil, zamotal a výsledný efekt by bol pokazená nálada, zlosť, stres, napätie, či smútok.

Nech sa nachádzate v prítomnosti kohokoľvek, držte si svoju úroveň, odstup, nadhľad.

Nikdy sa nespájajte a nestotožňujte s negatívnym správaním druhého. Nechajte mu to jeho negatívne, aj keď s ním komunikujete a vy buďte naladení tak, ako to vyhovuje vám. Možno komunikácia s takýmto človekom dlho nevydrží, ale to nie je vaša starosť. Pokiaľ sa vy budete chovať slušne, milo, prívetivo, druhý človek naozaj nemá dôvod na prejavy nevhodného správania sa. A ak ich pri vás používa je to výlučne o ňom a o tom, aby vo vás vyvolal presne tie isté pocity, ktoré sa odohrávajú práve v ňom, v jeho rozrušenej mysli.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Radšej myslieť s optimizmom, ako byť stále naštvaný, vám poodhalí, že v každej situácii máme možnosť výberu, ako budeme reagovať. Ako budeme vnímať, prijímať a spracovávať akúkoľvek situáciu. Ak sa vedome rozhodneme pre pozitívny náhľad, naša myseľ a vnemy začnú okamžite nachádzať čokoľvek pozitívne aj v tej najnáročnejšej situácii. Ak si zachováme pozitívnu myseľ, získame pre seba ďaleko viac, ako keď ostaneme naštvaní, mrzutí, deprimovaní. Z každej situácie sa naučte vziať si to najlepšie pre vás. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/radsej-mysliet-s-optimizmom-ako-byt-stale-nastvany/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2021-06-06T08:13:17+00:00jún 6th, 2021|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem