Nerozčuľujte sa pre druhých, narúšate si tým vlastnú pohodu

/Nerozčuľujte sa pre druhých, narúšate si tým vlastnú pohodu

Ak objavíme nevyčísliteľnú hodnotu vnútorného pokoja, nikdy sa ho nebudeme chcieť vzdať. Zistíme, že čokoľvek navôkol je možno dôležité, ale nie do takej miery, aby to narúšalo našu vnútornú pohodu. Vnútorná pohoda = vyrovnanosť, harmónia, zdravie, príjemné chvíle, spokojnosť.

Častokrát máme tendenciu čerpať vlastnou energiou práve pre druhých ľudí. S problémami druhých ľudí sa niekedy zaoberáme viacej, ako s tým, čo je dôležité pre nás. Riešime neriešiteľné situácie druhých, rozoberáme ich životy, radíme im, hádame sa skrz nich, obraňujeme ich a venujeme množstvo našich vnútorných síl pre niekoho, kto si to častokrát nevie ani oceniť. Zistíme to až vtedy, keď naša únava nezodpovedá želateľnému výsledku, o ktorý sme sa po celú dobu usilovali.

Akákoľvek pomoc druhému človeku je účinná vtedy, ak si ju druhý človek vie sám vypýtať, zažiadať si o ňu. Rozčuľovať sa skrz druhých, bojovať za nich, vkladať sa bytostne do ich životných osudov je absolútne neefektívne, pokiaľ druhý človek sám neprejaví o pomoc záujem. Myslíme si, že robíme dobrý skutok, prípadne je to našou povinnosťou, ale aký má racionálny význam a základ plytvať vlastnou energiou na druhého, keď druhý nevynaloží žiadne úsilie, aby sa pričinil o súlad, nápravu, či upevnenie vlastnej pozície v živote.

Každý sme si sami strojcami svojho šťastia. Nikdy nie sme strojcami šťastia druhého. Aj keď vynakladáme akékoľvek úsilie, aby sme druhého urobili šťastným, bez jeho vnútorného chcenia sa nám to nikdy nepodarí.

Pokiaľ je človek vnútorne presvedčený o svojom smerovaní v živote, len ťažko ho presmerujeme dlhodobo iným smerom. Možno ho ovplyvníme, namotivujeme, ale vždy je gro na každom človeku, ako a kam sa ďalej posunie.

Nerozčuľujte sa pre druhých, ničíte si vlastnú pohodu.

Výsledkom dobre mienených rád, či už pre našich blízkych, alebo priateľov, často býva práve naša vyčerpanosť, frustrácia, či následná demotivácia ďalej pomáhať.

Človek sa napije vody, iba za predpokladu, že je naozaj smädný.

Počkajte, až príde tá správna chvíľa, v ktorej vás človek sám osloví s prosbou o konkrétnu pomoc. Chvíľa, v ktorej daný človek bude pociťovať naozajstný smäd po skutočnom riešení jeho problémovej situácie, či konkrétnej pomoci. Keď príde tá chvíľa, je účinný čas mu pomôcť. Neplytvajte svojou energiou vo chvíľach, v ktorých sa mylne domnievate, že vynakladať úsilie pre druhého človeka má význam. Aj keď tak situácia niekedy vyzerá, realita je iná. Výsledkom je naša narušená vnútorná rovnováha, odčerpaná energia a celková vyčerpanosť.

Angažujte sa vtedy, keď vás druhí o to úprimne požiadajú. Ak vás niekto o niečo požiada znamená to, že si je vedomý okamihu pre prijatie vašej pomocnej ruky.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

Občas máme svoju myseľ hlboko ponorenú vo vlastných myšlienkach, až sami seba brzdíme a paralyzujeme v nachádzaní správneho riešenia, v posune vpred, či ukončení vnútorného trápenia. Stačí drobné postrčenie, emocionálne nezainteresovaná myseľ, či prílev novej, pozitívnej a kreatívnej energie a akákoľvek situácia sa nám bude zdať opäť jasná, riešiteľná a nenáročná. Bohatstvo Mysle je vám k dispozícii práve vtedy, keď to naozaj potrebujete. Bližšie info na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/osobna-konzultacia/.

Bohatstvo Mysle

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie.
Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Obdarujte seba, alebo niekoho, na kom vám záleží, ručne vyrezávaným, maľovaným a exoticky voňajúcim mydlom s pozitívnou myšlienkou, v darčekovom balení, originálne z dielne Bohatstvo Mysle. Možnosť objednania na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/dekorativny-vonavy-kvet/. 

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

PhDr. Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2017-11-18T16:53:23+00:0018 novembra, 2017|Blog, Nekategorizovane|1 komentár

Jeden komentár

  1. Miroslav 21 júna, 2019 v 12:48 pm - Odpovedať

    Srdečná vďaka. 🤗 Úplne presne je toto čo som hľadal aby som sa dozvedel či mám pravdu, a mám. 🙂 Ja som vedel že to nájdem !!!!!! :O

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem