Nerozmýšľajte v starostiach, ale v radostiach

/Nerozmýšľajte v starostiach, ale v radostiach

Ak sa naučíme nepremýšľať spôsobom starostí, ostane nám viac priestoru pre radosti. To, čím zamestnáme svoju myseľ, ovplyvňuje našu aktuálnu náladu. Ak naučíme svoje myslenie novým, efektívnejším vzorcom myslenia, môžeme docieliť za každého počasia dobrú náladu. Vôbec sa nemusíme príliš často hnevať, znepokojovať sa, či stresovať. Nemusíme hneď prchko a podráždene reagovať, či po niekom útočne vybehnúť. Ak naučíme svoju myseľ zdržanlivosti, podarí sa nám odstrániť prvotnú prchkosť pri našich reakciách

Nerozmýšľajte v starostiach, ale v radostiach.

Naozaj stačí, ak si nebudeme brať príliš vážne a osobne všetko, s čím sa stretneme. Hlavne to menej príjemné. Zvykli sme sa cítiť zodpovednými a zranenými za to, keď sa k nám druhí pekne nesprávali. Ostali sme bez nálady a znepokojnení aj vtedy, keď sme riešili nepriaznivé situácie, ktoré sa nás často ani netýkali. Berieme si na plecia príliš mnoho zodpovednosti a trápenia, ktoré nám ani nepatria. Nám predsa nepripadá nosiť na svojich pleciach ublíženia a starosti  druhých. Prečo by sme sa mali trápiť zlyhaním, nezodpovednosťou, či drzým správaním sa zo strany druhých? Za všetko, čo vytvárajú, robia, reagujú, či správajú sa druhí, za to zodpovedajú druhí. Aj v prípade, ak to raní nás. Jediné, čo môžeme urobiť je, kriticky vysloviť pred druhými svoj názor, stanovisko, či praktické riešenie. Záťaž, ktorú by nám chceli naložiť druhí, treba nechať druhým.

Naučte sa nerozmýšľať v starostiach, hlavne nie v takých, ktoré nie sú vaše.

Pomôžte poraďte, ale celý svet nespasíte. Nevytvárajte si v mysli starosti len preto, že vás druhí zaťažia svojimi starosťami. Pomôžte, poraďte, buďte nablízku, ale svoju myseľ si chráňte. Vždy, keď ucítite, že sa vaša myseľ preklápa do starostí, zastavte sa. Zastavte ustarostené premýšľanie a začnite sa zaoberať opakom. Začnite si v živote všímať to príjemné, pozitívne, zmysluplné pre vás. Neostávajte mysľou v starostiach, pretože vám prirábajú ďalšie starosti.

Neprijímajte negatívne informácie, ktoré aktuálne vôbec k ničomu nepotrebujete.

Aj keď sme si zvykli prijímať množstvo informácii, ktoré sa tvária, že sú dôležité, v konečnom dôsledku v nás vyvolajú obavy, starosti, stres, či napätie. Ak svoju myseľ pravidelne zásobujete negatívnymi informáciami, nemôžete sa čudovať, že je vaša myseľ negatívna a ponorená starosťami. Vaša myseľ žije tým, čím ju kŕmite. Aj keď jej neumožníte neprijímať negatívne informácie, ste sami zodpovední za to, že sa necítite príjemne. Odstrihnite akýkoľvek zdroj nepríjemných informácii, o ktorom viete, že ho naozaj nepotrebujete.

Zaraďte sa medzi tých, čo svoju myseľ zaplavia radosťami.

Radosťami zaspávajte aj vstávajte a verte, že si postupne sami zmeníte svoj život. Nech by ste riešili akúkoľvek menej príjemnú situáciu, ak svoju myseľ zaplavíte radosťami, vždy sa budete cítiť príjemne. Možno nie ideálne, ale určite nie totálne k ničomu. Nepridávajte si starosti tým, že budete myslieť v starostiach. Naozaj stačí zmena vlastnej mysle, vypustiť všetky myšlienky na starosti a váš vnútorný pohľad sa krásne rozjasní. Rozjasní sa radosťou, pre ktorú ste sa sami rozhodli.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Radšej myslieť s optimizmom, ako byť stále naštvaný, vám poodhalí, že v každej situácii máme možnosť výberu, ako budeme reagovať. Ako budeme vnímať, prijímať a spracovávať akúkoľvek situáciu. Ak sa vedome rozhodneme pre pozitívny náhľad, naša myseľ a vnemy začnú okamžite nachádzať čokoľvek pozitívne aj v tej najnáročnejšej situácii. Ak si zachováme pozitívnu myseľ, získame pre seba ďaleko viac, ako keď ostaneme naštvaní, mrzutí, deprimovaní. Z každej situácie sa naučte vziať si to najlepšie pre vás. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/radsej-mysliet-s-optimizmom-ako-byt-stale-nastvany/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-01-19T11:57:25+00:0019 januára, 2022|Blog, Nekategorizovane|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem