Neviete čo ďalej, oddýchnite si vo svojom prístave pokoja a istoty

/Neviete čo ďalej, oddýchnite si vo svojom prístave pokoja a istoty

Vo chvíľach, v ktorých je naša myseľ nepokojná, nepozná riešenia, nevidí záchytný bod, blúdi sem a tam, v týchto chvíľach sa snažte vykonávať čo najmenej dôležitých rozhodnutí. Rozhodnutia s blúdivou a nepokojnou mysľou by nemuseli byť stabilné, správne a pre vás prínosné. Častokrát chceme čím skôr prebiť nepríjemný pocit vo svojej mysli čímkoľvek, len aby sme sa opäť cítili príjemne. Aby sme zahnali nepríjemné pocity neistoty, samoty, smútku.

Neviete čo ďalej, oddýchnite si vo svojom prístave pokoja a istoty.

Zastavte sa, nič nevykonávajte nasilu. Netlačte v situáciách, v ktorých nevidíte, čo presne ďalej. Máte však možnosť stiahnuť sa do svojho prístavu pokoja a istoty. Do sebou vytvoreného pokojného miesta, ktoré vám poskytne myšlienkové ticho, pokoj, zázemie istoty.

Keď sa práve necítime najlepšie neznamená to, že sa tak už budeme cítiť stále. Cítiť sa budeme presne podľa toho, ako sa rozhodneme. V útrobách vlastných istôt naozaj nemáme dôvod, cítiť sa neisto. Pokiaľ sme si doposiaľ nevytvorili vnútorné istoty, je dôležité si ich začať vytvárať. Je dôležité mať pokojný prístav práve vo svojom vnútri, svojej mysli. Práve z nej vychádza pokoj, pohoda, spokojnosť. Všetko, čo sa deje za bránami našej mysle je prchavé, premenlivé, nestále. Pokiaľ sme si nezvykli na vonkajšiu nestálosť, je dôležité mať vybudované vnútorné stálosti. Stálosti v podobe hodnôt, istôt, princípov pre napĺňanie zmyslu svojho života. Nie života druhých.

Uspokojujeme druhých, sústreďujeme sa na vonkajšie skutočnosti, budujeme si prchavé a nestabilné istoty v čomkoľvek mimo seba, keď sa nám rúcajú, začíname o sebe pochybovať, stávame sa neistými, oslabenými, životom blúdiví. Nie je to správne. Nie je správne vzdialiť sa od seba, od svojej podstaty, od svojich hodnôt a viery v čokoľvek, čo nám pomáha napĺňať svoj život. Nie vždy máme poruke blízkych ľudí, nemusíme byť extrovertmi a spoločensky založení, potrebujeme sa však cítiť bezpečne, príjemne, sebaisto. Pokiaľ sa nám začne vytrácať vnútorná istota, začíname sa cítiť nespokojne, nestabilne. Nie pre druhých, nie pre okolnosti, pre seba samých. Pre vlastné zlyhanie, oslabenie, vnútornú nestabilitu vlastných istôt a hodnôt. Pre vzdialenie sa od seba samých.

Neviete čo ďalej, oddýchnite si vo svojom prístave pokoja a istoty.

Ponorte svoju myseľ do krásy a istoty jej ticha. Objímte svoje vnútorné telo, usmejte sa a precíťte radosť a krásu, ktorá vychádza z vás. Odpútajte svoju myseľ od vonkajšieho hluku a odpočiňte si v tichu ničnerobenia vlastnej prítomnosti. Zregenerujte svoje duševné sily a buďte sami so sebou čo najdlhšie. Nebojte sa vlastnej samoty, mala by byť pre vás tým najbližším bezpečným spojencom. Odpočiňte si vo vlastnom tichu, nič neriešte, iba pozorujte, prijímajte, existujte. Nemusíme za každých okolností všetko riešiť a práve v situáciách, v ktorých nevieme, ako ďalej, je vhodné odpočinúť si v útrobách vnútorného pokoja nás samotných.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-08-20T18:39:48+00:0020 augusta, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem