Nežijeme len pre príjemné chvíle, žijeme pre každú chvíľu svojho života

/Nežijeme len pre príjemné chvíle, žijeme pre každú chvíľu svojho života

Žijeme v prítomnosti pre budúcnosť, poučení minulosťou. Žijeme pre chvíle príjemné, ale aj menej príjemné. Žijeme jeden život a žijeme ho tak, ako sa ho rozhodneme žiť. Smer, cestu a ciel nášho života si určujeme sami a sami si ho môžeme kedykoľvek zmeniť. Ak si myslíme, že náš život má byť jeden veľký a neustály úspech, sklamávame sa. Sklamávame sa vo svojich nelogických a nemožných očakávaniach, pretože stále iba dobre, neexistuje.

Nežijeme len pre príjemné chvíle.

Každá minca má dve strany a každá situácia má rôzne uhly pohľadu. Záleží výlučne od nás, od nášho spôsobu myslenia, ako budeme tráviť chvíle svojho života. Ak však poznáme chvíle príjemné, musíme vedieť, že exitujú aj opačné, menej príjemné chvíle. Sú tak isto pre náš život dôležité a bez nich by náš život nebol výnimočný.

Tak, ako sa strieda deň s nocou a my to vnímame ako neoddeliteľnú súčasť prebúdzania a zaspávania, tak isto by sme mali pohodlne prechádzať príjemnými aj menej príjemnými životnými situáciami. Bolo by veľmi zbabelé, keby sme nechceli nepríjemné situácie len preto, že sú náročnejšie zvládateľné.

Práve našou celoživotnou úlohou je neustále na sebe pracovať. Neustále zdolávať svoje osobnostné možnosti a posúvať ich hranicu vyššie, smerom k nehmatateľným hodnotám a zmyslu života. Ako by sme si vážili chvíle, kedy je všetko v poriadku, keby sme nezažili a nevedeli, že v okamihu sekundy sa náš život môže radikálne zmeniť? Ako by sme pristupovali k sebe, k ostatným, keby sme vedeli, že je a bude iba dobre? Vážili by sme si to, čo máme každý deň prítomné vo svojom živote? Ako by sme si vážili to, čo je drobné, nenápadné, keď siahame neustále po výraznejšom, podnetnejšom, zaujímavejšom?

Možno práve tie menej príjemné chvíle v nás opätovne rozhoria úctu k tomu, čo vnímame ako samozrejmosť.

Naozaj sa netreba báť menej príjemných chvíľ. Len ich netreba nazývať nepríjemnými, ale dôležitými, bežnými a prirodzenými. Práve v tých náročnejších chvíľach objavujeme svoje možnosti, limity a potlačené schopnosti našej osobnosti. V bežnom dianí nemáme možnosť svoje najvýraznejšie schopnosti využívať.

Práve tie najnáročnejšie chvíle v nás vyvolajú tie najnezabudnuteľnejšie pocity.

Nežijeme len pre príjemné chvíle. Žijeme pre všetky chvíle, ktoré sa v našom živote naozaj pestro striedajú. Nám neostáva nič iné, ako učiť sa zvládať, zdolávať a správať sa v týchto chvíľach zakaždým uvedomelejšie, sebavedomejšie a s úctou k sebe, k druhým, ku všetkému. V náročných chvíľach je ešte viac pre nás dôležité neživiť v sebe negatívne pocity, vedieť odpustiť, nehnevať sa a fungovať tak isto, ako v príjemných chvíľach. Ak sa nám to z určitého dôvodu nedarí, možno sme naozaj príliš hrdí, neprimerane sebaistí a nevieme prijímať všetky okamihy života. Čo znamená, že musíme na sebe ešte pracovať. Pracovať na svojom osobnostnom rozvoji, pracovať so svojim myslením, emóciami, prežívaním, či prijímaním skutočností. Jednoducho pracovať so svojim EGOM.

Pokiaľ sa nenaučíme brať všetko, čo nám život dal do cesty, dovtedy budeme vnímať niektoré situácie ako náročné, prekážkové, či nezvládnuteľné.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitomktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-28T16:57:36+00:00júl 28th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem