Neživte si trápenie, ktoré je prítomné len vo vašej mysli

/Neživte si trápenie, ktoré je prítomné len vo vašej mysli

Náš svet, rovná sa naše myslenie. Častokrát máme hlavu zastrčenú vo vlastných problémoch, starostiach, trápeniach, až prestávame reálne vnímať svet, dianie okolo nás. S mysľou sústredenou na nepríjemné, samozrejme nevidíme a nevnímame príjemné. Myslíme si, že všetko sa odrazu zmenilo k horšiemu, pritom to horšie je len aktuálnou súčasťou našej mysle.

Nevytvárajte si svet a situácie horšími, ako reálne sú. Práve sústredenosť vašej mysle na niečo vytvára váš svet.

Nielen vnútorný, ale aj vonkajší. Neživte si trápenie, ktoré je prítomné len vo vašej mysli.

Doslovne sa zobuďte, zatraste svojou mysľou a prestaňte zdieľať to deštrukčné, čo vás ničí. Neničí nás vonkajší svet, ľudia, situácie, ničíme sa sami svojim myslením, myšlienkami.

V každý moment máme možnosť začať premýšľať inak, ako doposiaľ. Máme možnosť si vybrať a nahradiť negatívne za pozitívne, nepríjemné za príjemné, nešťastné za šťastné, neláskavé za láskavé. Každú náročnú myšlienku vieme zmeniť na jednoduchšiu, menej obťažujúcu a už len pozorovať, ako sa mení naše vnútorné prežívanie.

Je prirodzené, že odľahčením našich myšlienok, odľahčíme svoju psychiku, aj fyzické telo. Zbavíme sa napätia, stresu, strachu, stuhnutia svalov. Vždy si uvedomte, že keď neviete zmeniť situáciu, okolnosti, viete zmeniť seba. A častokrát to je to najdôležitejšie. A k tomu, aby sme zmenili seba, potrebujeme si tento fakt uvedomiť vo svojej mysli, v ktorej sa zásadná zmena začína diať. Sústredenosť na trápenie, nahradíme sústredenosťou sa na to, že sa máme radi, že je vlastne všetko v poriadku, že sme silní, veríme si a akúkoľvek situáciu zvládneme.

Zvládnuť situáciu neznamená vyriešiť ju podľa seba. Zvládnuť situáciu znamená spriateliť sa s ňou a nenechať sa ňou dlhodobo obťažovať.

Náš svet sa odohráva v našej mysli. Ak by sme prestali myslieť, prestali by sme vnímať svet spôsobom, ktorým sme ho vnímali doposiaľ. Pokiaľ myslíme, máme vedomú možnosť so svojim myslením naozaj krásne a kreatívne pracovať. Uľahčíme si tým množstvo náročných a menej príjemných chvíľ. Buďte tým, čo si aktuálne v mysli prajete. Buďte tou najkrajšou myšlienkou, ktorú vie vaša myseľ vymyslieť. Precíťte túto myšlienku a vychutnávajte si príjemné pocity, ktoré z nej sálajú. Nahraďte trápenie z vašej mysle tým najkrajším myšlienkovým obsahom, ktorý si viete iba vy sami vytvoriť a navodiť.

Zapamätajte si: Nič nie je naozaj také, ako to očami na prvý pohľad vidíme. Všetko sa mení, vyvíja a my si môžeme zvoliť svoj vlastný spôsob, ktorým to precítime.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-12-17T16:55:11+00:00december 17th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem