Nikdy nebuďte k sebe ľahostajní

/Nikdy nebuďte k sebe ľahostajní

Kto nesie zodpovednosť za náš život? Kto nesie zodpovednosť za to, ako sa cítime? Kto nesie zodpovednosť za to, ako sa správame k svojmu duševnému a fyzickému zdraviu? Kto nesie zodpovednosť za to, akým životným smerom sa uberáme? Ak sme si na všetky tieto otázky odpovedali, že my, sami znamená to, že my, sami by sme mali byť k sebe najviac zodpovední, a to vo všetkých oblastiach života.

Niekedy naozaj stačí drobná nepozornosť, ľahostajnosť voči sebe, či zaváhanie niečo urobiť, vykonať a náš život môže nabrať úplne iný smer. Smer, ktorý sme si spôsobili sami svojou ľahostajnosťou, pochybovačnosťou, či nezodpovednosťou voči sebe. A je úplne jedno, v akej oblasti života.

Naučiť sa byť zodpovedným by malo byť pre nás prioritou voči sebe.

To najmenej, čo by sme mali pre seba urobiť je, byť voči sebe zodpovednými. Správať sa v každej oblasti života a v každej situácii spôsobom, pri ktorom premýšľame, či to, čo ideme robiť, robíme, či chceme robiť je to najsprávnejšie. Či nemôžeme niečo urobiť ešte lepšie a hlavne nikdy nepodceňovať žiadnu životnú situáciu.

Niekedy nevidíme následky našich činov a rozhodnutí hneď, ale až pár dní po tom, ako sme sa rozhodli. A len ťažko zoberieme späť rozhodnutie, ktoré sme prijali, vykonali a jeho dôsledky sa začali v našom živote, na nás prejavovať. Pritom sme určite správne intuitívne predvídali, že sa máme rozhodnúť ináč, ale z pohodlnosti, ľahostajnosti, časového deficitu a pod, sme tak neurobili.

Naozaj nie je dobré zanedbávať sám seba. Nie je dobré otupovať svoju myseľ pohodlnosťou a voliť si cestu k nezodpovednosti voči sebe. Pri niektorých situáciách už nevrátime naspäť priebeh nášho myslenia a s ním spojené nežiadúce následky.

Neučte sa na vlastných chybách, keď dobre dopredu viete, ako sa máte v danom momente správať, či rozhodnúť sa. Nepresviedčajte samých seba o inej správnosti rozhodnutia ako o tom, ktoré vás napadlo ako prvé a bolo správne. Radšej niečo dvakrát vykonajte správne, ako raz niečo podceníte a budete banovať celý život.

Nikdy nebuďte sami k sebe ľahostajní.

Buďte tými najbližšími, najzodpovednejšími k sebe samému. Nehazardujte so sebou, svojim životom. Nič nie je horšie, ako existovať celý život s pocitom viny voči svojej nedbalosti.  Naučte svoje myslenie nielen zodpovedne myslieť, ale hlavne zodpovedne konať. Ostať pri zodpovednom myslení bez činov znamená, nič neurobiť. A ľahostajnosť voči svojmu životu je tou najnezodpovednejšou ľudskou vlastnosťou. Práve svojim myslením si vieme prikázať čo, kedy a ako máme urobiť, aby sme sa správali zodpovedne. Nikdy nečakajte od druhých, že preberú zodpovednosť za vás.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-06-22T16:16:44+00:00jún 22nd, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem