Nikdy nič nezmeníme, pokiaľ to sami nebudeme chcieť

/Nikdy nič nezmeníme, pokiaľ to sami nebudeme chcieť

Sme obklopení toľkými múdrymi radami, návodmi a odporúčaniami,v akýchkoľvek oblastiach osobnostného rozvoja, až niekedy máme pocit, že stačí, ak si tieto rady budeme čítať a niečo pozitívne sa s nami udeje. Prijímaním pozitívnych informácii a návodov na kvalitnejší osobnostný život síce vplývame na svoje myslenie, ale tým to končí. Sme namotivovaní, pripravení, máme potrebnú energiu k výkonu a myslíme si, že sa začnú diať zázraky.

Najdôležitejším aspektom toho, aby sme niečo zmenili je naša vôľa a presvedčenie, že zmenu chceme. Určite nie je účinné, keď nás do akejkoľvek zmeny tlačí iná osoba, prostredie, či okolnosti. Pokiaľ chceme niečo zmeniť, posunúť sa v akejkoľvek oblasti svojho života vpred, musíme to chcieť my sami. Nikto iný za nás neurobí kvalitnejšie a záväznejšie rozhodnutie, ako my.

Ak sa nasilu nútime do zmien, či určitých činností, nedosiahneme požadovaný efekt, ktorý by sme chceli. Skôr, či neskôr s činnosťou prestaneme, akurát stratíme svoj čas. Činnosť, či zmenu, na ktorú sa tešíme, pripravujeme ju, z celého srdca ju chceme, nielenže vykonáme, ale dospejeme aj k dlhodobému efektu.

Vykonávať niečo prirodzene, sám od seba, iba preto, že nás to baví, formuje, dodáva nám to vnútorný pozitívny pocit, či energiu je tou najväčšou motiváciou k dosiahnutiu celoživotných zmien. To, čo vykonávame najradšej je našim vnútorným cítením a prežívaním, ktorým sa môžeme navonok realizovať.

Nikdy nič nezmeníme, pokiaľ to sami nebudeme chcieť. A ak zmeníme, tak iba krátkodobo.

Netreba podľahnúť tlaku a naliehaniu zo strany okolia, treba robiť také zmeny a rozhodnutia, s ktorými sme vnútorne stotožnení a chceme ich. Chcieť niečo, zmeniť niečo, vlastniť a túžiť po niečom je pre nás tá najsilnejšia motivácia. Sila nášho vnútorného prežívania a chcenia vplýva na silu našich myšlienok, ktoré následne rozprúdia tú pravú energiu k výkonu a dosiahnutiu toho, čo chceme. Zbytočne nechávame umelo vydržiavať naše pocity vonkajším okolím, keď sme sami o tom vnútorne nie presvedčení.

Harmónia a súlad nášho vnútorného prostredia nám zaručí jednoznačnosť nášho rozhodnutia.

Nikdy sa nepúšťajte do niečoho, o čom ste nie úplne presvedčení, že je to pre vás to správne. Pokiaľ registrujete, čo i len jednu pochybnosť, sami v sebe si ju vyjasnite, rozanalyzujte a objavte príčinu pochybnosti. Ak ste sa stopercentne nerozhodli, radšej sa do zmeny nepúšťajte. Čas vám odhalí dôvod, pre ktorý ste pociťovali pochybnosť.

Keď príde tá správna chvíľa, a vy naozaj budete chcieť vykonať zmenu, určite ju vykonáte, pretože vaša vnútorná kreatívna a dravá energia vám nedovolí urobiť ináč.

Autor: Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitomktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života.

Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Investícia do vlastného myslenia je najtrvalejšou a najosobnejšou investíciou v našom živote.

Iba zmenou svojho myslenia zmeníme to, čo zmeniť potrebujeme.

Nikto za nás nezmení nič, pokiaľ to sami nebudeme chcieť.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2017-05-12T18:26:52+00:0012 mája, 2017|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem