Očakávania ktoré máme, vytvárajú našu realitu

/Očakávania ktoré máme, vytvárajú našu realitu

Realita je vždy prirodzená, normálna, neutrálna. To, že sme si zvykli hodnotiť a posudzovať nami vnímanú realitu je tým, že máme mozog, myseľ a odo dňa, keď sme si seba začali uvedomovať, začali sme sa porovnávať a hodnotiť. To však neznamená, že realita je naozaj taká, ako ju hodnotíme. Je hodnotená našim názorom, ktorý je kreovaný našimi životnými skúsenosťami a genetickým podkladom. Je hodnotená spôsobom, ktorý sme počas života odpozorovali. Je hodnotená našim aktuálnym vnútorným nastavením a emóciami, ktoré prežívame.

Očakávania, ktoré máme následne vytvárajú našu realitu.

Vždy bude naša realita taká, akú si ju v mysli vytvoríme. Skúste sa naučiť nehodnotiť situácie na dobré a zlé. Skúste prijímať realitu bez negatívneho hodnotenia. Radšej všetko prijmite spôsobom prirodzeným a kreatívnym. Prijmite konkrétny fakt ako niečo, čo sa udialo a vy následne budete reagovať. Nereagujte však cez negatívne emócie, v hneve, v hystérii. Reagujte prirodzene, skôr s tendenciou vnútorného pozitívneho hodnotenia. Práve váš náhľad aj na vami hodnotené nepríjemné situácie spôsobí vnímanie vašej reality. Vami vnímaná realita nemusí byť vôbec tak nepríjemná, ako ju hodnotíte. To iba váš spôsob hodnotenia vo vás vyvoláva znepokojujúce pocity.

Očakávajte dobré a dobré sa vám bude diať.

To, čo očakávame, formuje našu realitu. Ak očakávame dobré, dobré aj vnímame. Ak očakávame bolesť, strach, vnímame taktiež to, čo očakávame. Častokrát si sami robíme situácie zložitejšie, ako sú. Pritom všetky nami vnímané situácie sú prirodzené, dejú sa v prítomnosti, len naše hodnotenie z nich robí strašiakov. Pritom je nemenný fakt, že keď sa raz niečo stane, stalo sa to. Neurobíme s tým spätne nič. Je však dôležité to, ako daný fakt budeme vnímať. A práve našim náhľadom, vnímaním si vytvárame svoj reálny svet.

Keď vás niekto nahnevá a vy na tú hru pristúpite, cítite sa byť nahnevaní. Keď vás niekto nahnevá a vy ostanete vnútorne úplne v poriadku, zbytočne nezaťažujete svoj organizmus prudkými emocionálnymi zmenami. Naše prudké negatívne emócie nemenia len náš spôsob myslenia, menia aj chemické zloženie nášho organizmu a právo to je na tom to nebezpečné. Je zdraviu škodlivé, ak negatívne emócie deštrukčne vplývajú na náš organizmus. Sami v sebe si vytvárame chemické procesy, ktoré ničia naše bunky, vnútorné orgány, celé fyzické aj psychické telo.

Naučte sa realitu prijímať a vždy v nej nachádzať niečo prínosného. Ak si týmto spôsobom nastavíte myseľ, určite začnete v každej situácii vidieť pozitívny odkaz, ktorý sa k vám mal v daný okamih dostať. Ako ináč by ste sa v živote toho toľko naučili, keby sa nediali všetky situácie, ktoré sa dejú. Príroda nepovažuje sama seba za zlú, negatívnu, či deštrukčnú len preto, že vzniklo zemetrasenie, tajfún, či uragán. Všetko je vždy pre niečo dôležité a presne tak to má byť. Iba my ľudia vo všetkom nachádzame niečo negatívne, čím sa tak začíname podvedome správať, konať a následne do okolia náš negatívny spôsob videnia a myslenia šíriť.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-09-15T17:38:11+00:00september 15th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem