Pevný charakter svedčí o stabilnej osobnosti

/Pevný charakter svedčí o stabilnej osobnosti

Meníte často svoje názory, postoje, úsudky? Robíte množstvo činností a neviete vydržať dlhodobo ani pri jednej? Striedate partnerov? Kupujete si stále nové a nové veci? Ak z určitého dôvodu predstavuje náš život spleť všetkého, zhluk chaosu a množstvo rôzneho, niečo nie je správne.

Pevný charakter svedčí o stabilnej osobnosti.

Ako spoznáme človeka s pevných a jasným charakterom? Tak, že neustále mení svoj názor, nevydrží pri jednom človeku, pri jednej činnosti a stále sa menia veci a situácie okolo neho? Asi veľmi nie. Asi by sme nenašli u takéhoto človeka pevnosť, stálosť, istotu. Našli by sme však premenlivosť, neistotu, nestabilitu.

Ak hľadáme človeka s pevným charakterom, mali by sme si všímať jeho osobnostné črty. Jeho skutky, výkony a nadobudnuté stereotypy. Život človeka so stabilnou osobnosťou preukazuje črty životných istôt, harmónie, cieľavedomosti. Vsádza na dlhodobé vzťahy, veci, pocity. Nemá potrebu neustálych výrazných zmien, či výkyvov. Možno je menej kreatívny, ale viac stabilný v tom, čo doposiaľ má.

Ak sa chcete stať človekom s naozaj pevným charakterom, využívajte svoje myslenie. Najprv myslite, potom hovorte a konajte. Nerobte neuvážené činy bez rozmýšľania. Nehovorte prázdne slová bez toho, že si za nimi nebudete stáť. Nehovorte, že niečo splníte, keď to nesplníte. Stojte si sami za sebou, svojou celoživotnou pravdou. Nebojte sa mať vlastné návyky, slobodne sa vyjadrovať, prezentovať sa takými, akí ste. Nemeňte sa skrz druhých, skrz prostredia, či situácie, v ktorej sa nachádzate. Ak chcete, aby vás ľudia vnímali ako človeka s pevným charakterom, vaše správanie musí tomu zodpovedať.

Čím stabilnejšou osobnosťou sa stanete, tým menej životných výkyvov budete zažívať. Pri pádoch aj vzletoch budete pociťovať rovnováhu, bez silných otrasov, či úderov. Čím viac bude vaša osobnosť stabilná, tým harmonickejšie a pokojnejšie bude vaše vnútro, vaša myseľ.

Len ťažko dosiahneme pokoj v mysli, ak je naša osobnosť a charakter nestály, labilný, nie na pevných základoch.

V každej situácii stojte a kráčajte pevne, s čistou, jasnou a sebavedomou mysľou. Nepodliezajte, neuhýbajte sa, nekálajte okolo seba to, s čím nesúhlasíte. Jasne prezentujte svoju osobnosť, iba tak si vybudujete pevný a neotrasiteľný charakter.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-31T13:57:13+00:00júl 31st, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem