Pozitívne myslieť, ako na to?

/Pozitívne myslieť, ako na to?

Každý deň si sami vyberáme, ako deň prežijeme. Hneď zrána si nastavíme myslenie na naše očakávania. Častokrát si neuvedomujeme, že príčinou nevydareného dňa je práve naše myslenie. Je dôležité, aby sme si myslenie nastavili hneď po prebudení na pozitívne. Ak aj vieme, že počas dňa budeme riešiť nepríjemné záležitosti, stretávať sa s nie príjemnými ľuďmi, netreba týmto situáciám pripisovať v našom myslení dôležitý význam. Ak by sme rozvíjali v svojej predstavivosti myšlienky na nepríjemné situácie, dávali by sme im šancu rozrastať sa. Vedome netreba živiť myšlienky na negatívne situácie. Aj keď o nich vieme, mali by sme ostať iba pri tom. Neustálym pripomínaním, analyzovaním a zaoberaním sa negatívnou situáciou, sa naše myslenie trápi, zožiera a zahlcuje negatívnou energiou.

Nikdy nie je situácia taká bezvýchodisková, ako ju vie urobiť naše myslenie. Každú negatívnu situáciu môžeme kedykoľvek zmeniť pomocou nášho myslenia. Určite sa netreba trápiť nad niečím, čo nezmeníme. Svoje myslenie voči danej situácii však zmeniť vieme. Nech by bol problém akokoľvek veľký, keď tu už jedného dňa nebudeme, nebude tu ani náš problém.

Zachovať si chladnú a rozvážnu myseľ je to najúčinnejšie riešenie.

Ak k tomu pridáme nádych pozitívneho myslenia, môže to byť dokonca zábavné, povznášajúce a inšpirujúce. Každá situácia, aj tá najhoršia v našom živote je prichystaná práve pre nás, aby odhalila naše silné a slabé stránky osobnosti. Človek pevný, charakterný so silnou osobnosťou prepláva priamo cez negatívne situácie bez najmenšieho skrivenia charakteru. A to je práve to, čo z nás robí osobnosti. Pozitívne myslieť, nepodliehať panike, nenechať sa zlákať na pomstu, byť si reálne vedomý situácie a kráčať životom neustále dopredu so vztýčenou hlavou.

Na záver jedna rada: Ak sa naozaj ocitnete v nepríjemnej situácii, jediné, čo vám nikto nemôže zobrať je vaše pozitívne myslenie. Váš charakter, vaše vnútro, vaše myšlienky. A keď si to nastavíte pozitívne vo vašej mysli, nezdolá vás ani tá najnegatívnejšia situácia, pretože viete, že vás má v živote niečo naučiť a posunúť vás vpred.

PS: Ak máte chuť sa naučiť pozitívne myslieť a pracovať so svojim myslením, pozývam vás na zaujímavé prednášky v oblasti osobnostného rozvoja a práce s myslením. Bližšie info a rezervácia na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/vstupenka-letne-sobotne-stretnutia/ .

Príjemnú pohodu a relax Vám praje

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2016-12-10T22:20:09+00:001 júla, 2016|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem