Prajte si, ale nezabudnite svoje priania uskutočňovať

/Prajte si, ale nezabudnite svoje priania uskutočňovať

Ak v živote zlyhávame tak preto, že nie sme disciplinovaní. Nie sme na seba dostatočne prísni, nedoťahujeme veci do konca, prípadne ani nezačneme. Buď máme silné reči, pri ktorých ostaneme, prípadne nemáme žiadne očakávania smerom k svojej osobe, alebo nám chýba vytrvalosť.

Prajte si, ale nezabudnite svoje priania uskutočňovať.

Jedno dôležité pravidlo je, priať si také priania, o ktorých vieme, že ich máme možnosť vôbec niekedy splniť. Nemusia byť naše priania jednoduché, môžu byť veľmi náročné. Nesmú byť však v reáli nesplniteľné. V momente, v ktorom si niečo prajeme, máme vo svojej mysli pripravené zázemie, do ktorého pridávame ďalšie a ďalšie myšlienky. Čím dlhšiu dobu sa naša myseľ zaoberá našimi prianiami, tým intenzívnejšie s nimi naša myseľ počíta, stotožňuje sa s nimi.  V realite podliehame tomu, čo sa nám odohráva vo svojej mysli. Ak sa začínajú naše priania stavať prirodzenou súčasťou našej mysle, začínajú sa postupne transformovať v našej realite na konkrétne, viditeľné, hmatateľné situácie, formy.

Nebuďte prísni na druhých. Druhých priamo nezmeníte. Ovplyvníte ich svojim húževnatým prístupom k sebe samému. Venujte viac času sebe, tomu, čo v živote chcete dokázať, uskutočniť, akým smerom sa rozbehnúť. Majte v mysli jasne vytvorené prianie a najlepšie je si svoje prianie niekde zapísať. Budete ho nielen vnímať, ale aj vidieť, vrátiť sa k nemu kedykoľvek a pripomenúť si ho, že je reálne, že ste ho niekedy naozaj chceli. Ihneď, ako si niečo prajete, začnite byť vytrvalí a prísni na seba v uskutočňovaní toho, čo si prajete. Iba tvrdou prácou, postupnosťou a vytrvalosťou až do konca si splníte to, čo si prajete. A nezabudnite, že si nestačí iba priať.

Prianie bez cítenia, správania sa, konania ostáva iba prázdnou a nenaplnenou myšlienkou.

Nesústreďujte sa viac na priania druhých, môžu vás demotivovať, vytvárať pocitovú nereálnosť vašich prianí, či frustrovať v odlišnosti ich náročnosti. Každý z nás máme iné životné podmienky, predurčenia, zámer. To, čo je dobré pre druhého, vôbec nemusí byť vhodné pre nás.

Ak sa naučíme správne si priať, naučíme si svoje priania aj plniť.

Správne si priať znamená, vedieť dlhšiu dobu svoju myseľ koncentrovať na to, čo chceme. Žiť každý deň s myšlienkou svojho priania a každý deň sa svojmu prianiu v realite venovať. Ak nezačneme uskutočňovať to, čo chceme, neurobí to za nás nikto. My ostaneme sklamaní sami zo seba, nadobudneme pocit, že naše priania sa aj tak neplnia a z našej mysle myšlienka na prianie postupne zanikne.

Prajte si, ale nezabudnite svoje priania začať uskutočňovať, iba tak sa vám splní to, čo si prajete.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-01-01T17:43:46+00:00január 1st, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem