Prečo práve myslenie?

Viete si predstaviť, keby ste sa odrazu nemohli slobodne rozhodovať, slobodne myslieť a slobodne vykonávať to, čo vás baví a napĺňa?

Slobodu myslenia, konania a správania sme dostali do vienka všetci rovnako. Okrem nás samotných, nemá právo nikto na ňu siahať, meniť nám ju, manipulovať s ňou, prípadne nevhodne ju formovať. Nebudem sa vyjadrovať k prípadom ľudí, ktorí z určitého dôvodu svoju slobodu stratili.

Tí, ktorí ju však máme, mali by sme s ňou rozumne vynakladať, vážiť si každú jednu chvíľu slobodného myslenia, rozhodovania a konania.

Najväčšiu silu a moc v rozhodovaní má naše myslenie. Naše myslenie je továrňou na myšlienky, nápady, vynálezy. Hovorí sa, že všetko, čo je možné vymyslieť, je možné aj uskutočniť. Často si neuvedomujeme neuveriteľnú silu a moc nášho myslenia.

Na svoje myslenie sa obraciame práve v situáciách, ktoré sú pre nás tie najdôležitejšie a najnáročnejšie, keď už nevieme, ako ďalej. Pritom práve myslenie je našou najmúdrejšou a najosobnejšou súčasťou. Môžeme sa o neho kedykoľvek oprieť, spoľahnúť sa, konfrontovať s ním naše smerovanie, problémy, ciele a všetky dôležité životné otázky. Mnoho ľudí zo strachu, neistoty, pohodlnosti, či nedôvery v seba samého sa spolieha radšej na vonkajšie zdroje, ako na vlastné myslenie, úsudok, precítenie, či intuíciu. Nech by bola rada z vonkajšieho prostredia akákoľvek, malo by  sa s ňou naše myslenie najprv stotožniť a až potom ju prijať. Nikdy nie je dobré, ak prijmeme akékoľvek rozhodnutie bez toho, aby sme s ním neboli vnútorne stotožnení. Naša slobodná vôľa v rozhodovaní a v myslení, náš vlastný rozum a úsudok, nás spoľahlivo dovedie k tomu, čo je pre nás najsprávnejšie.

Ak využívame silu a moc nášho myslenia, využívame ten najprirodzenejší a najspoľahlivejší prírodný zdroj, ktorý nás dovedie k tomu, čo je pre nás správne a potrebné. Myslenie, vnímanie a cítenie je náš individuálny biologický barometer, ktorý zachytí aj tú najmenšiu zmenu. Pri množstve okolitých rôznorodých informácii a predkladaných názorov je naše myslenie vo veľkej miere potláčané a nepriamo manipulované.

Ak sa očistíme od všetkých vonkajších nánosov, ktoré častokrát ani k životu nepotrebujeme, môžeme sa plnohodnotne začať spoliehať na silu nášho myslenia. Naše myslenie vyhodnotí každú jednu situáciu, v ktorej sa ocitneme. Nájde nám vždy to najsprávnejšie riešenie. Ak sa začneme o naše myslenie efektívne starať a doprajeme mu kvalitné zdroje poznania, vnímania a vnútornej viery a presvedčenia,  nikdy sa nemusíme obávať, že by nás naše myslenie sklamalo. Môžeme mu plnohodnotne dôverovať.

Ak sa chcete o danej téme dozvedieť viac, srdečne Vás pozývam na prednášku Sila a moc nášho myslenia, kde sa dozviete o efektívnom využití nášho myslenia, nielen pre skvalitnenie vlastného života, ale aj formách starostlivosti a relaxácii o myslenie a jeho pozitívne programovanie.

Prednáška naživo sa uskutoční dňa 28.05.2016 od 14.00 h do 16.00 h v Bratislave v hoteli Blue na Riazanskej ulici. Rezervácia je nutná.

Bližšie info o prednáške a rezervácii získate na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/vstupenka-sila-a-moc-nasho-myslenia-prednaska/, alebo www.bohatstvomysle.com .

Teším sa na Vás a prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

PhDr. Silvia Macháčková, autorka projektu Bohatstvo Mysle

www.bohatstvomysle.com

2016-12-10T22:20:12+00:00
Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem